Всичко за дърводелството
пишман_майстор - майстор
На лидл имаше ел.пистолет за боядисване , нямам представа как е, но предполагам за кошери ще става. Там не се гони чак прецизност, а просто да нанася покритието. Само трябва се докара до вискозитет правилно самата боя преди нанасянето.
За себе си ползвам компресор, но той е с голям дебит, голяма бутилка. Не е купуван специално заради кошерите.
А за рамките- зависи от това какви пари си готов да заделиш за такера. При мен ползвам един на Лидл от по-предните партиди и един турско производство ( ако не се лъжа ) , но много приличен , сега марка не ме питай, не беше много евтин. Доволен съм и от двата.
Понякога ползвам и ел.такер на Бош работещ с големи скоби , не отстъпващ по нищо с лидълския пневматичен примерно.
plamen6703 - майстор
Ел.пистолет за боядисване става само, ако имаш една боя за пръскане да я изпръскаш и нищо повече.
Кошерите се обработват като всеки друг вид дървения и не е като да дезинфекцираш тоалетната!
Няма електрически такер, който да е по-добър от пневматичният такер :wink: ! :partyman:
пишман_майстор - майстор
Така е, ел.пистолет за боядисване си е т@шак работа. https://www.lidl.de/de/parkside-farbspr ... em/p293896
Хубав /лош за тея пари все нещо ще пръсне. Кошер е, не е тоалетна я.
Но нека за ел.такерите ...да замълчим, не съм пояснил с какви работя, вярвам, че не си имал досег до такъв, щото нямаше така генерално да ги отречеш, отделно погледни с какъв точно го сравнявам. Заставам зад думите си на 110%.
Chefo77 - майстор
Я покажи с какъв точно работиш, че и на мен ми е интересно.
plamen6703 - майстор
ср фев 20, 2019 1:00 pmпишман_майстор написа:
Но нека за ел.такерите ...да замълчим, не съм пояснил с какви работя, вярвам, че не си имал досег до такъв, щото нямаше така генерално да ги отречеш, отделно погледни с какъв точно го сравнявам. Заставам зад думите си на 110%.
Защо да замълчим, на мен ми е интересно какво ползваш, винаги може да заменя пневматичния такер с ел.такер, ако се окаже по-добър вариант. Истината е, че до момента съм сменил доста такери и не съм попадал на ел.такер по-добър от пневматичен такер. :partyman:
пишман_майстор - майстор
Bosch PTK 28-E и три броя Bosch PTK 19-E. Всички работят без грешка, е случва се да намачкат някой кламер , но на новус и оригиналните бош кламери - рядко.
За първия споменах, че не е по-слаб от лидълския пневматичен. Въпреки, че се водят любителски бош, нищо общо със сегашните зелени л@йна на бош . Че и сини бих казал.
Мен са ми предоволно достатъчни, има и още по-добри и яки. Нямам нужда от други.
plamen6703 - майстор
Не се съмнявам, че работят без грешка, но не видях да си посочил ел.такери по-добри от пневматичен такер, а ставаше дума точно за това.
За моята работа с кошерите и рамките не бих сменил пневматичния такер с горните ел.такери.
Успех! :partyman:
Chefo77 - майстор
ср фев 20, 2019 2:24 pmпишман_майстор написа:
Bosch PTK 28-E и три броя Bosch PTK 19-E. Всички работят без грешка, е случва се да намачкат някой кламер , но на новус и оригиналните бош кламери - рядко.
За първия споменах, че не е по-слаб от лидълския пневматичен. Въпреки, че се водят любителски бош, нищо общо със сегашните зелени л@йна на бош . Че и сини бих казал.
Мен са ми предоволно достатъчни, има и още по-добри и яки. Нямам нужда от други.
Приятелю, няма НИЩО общо между пневматиката и твоите такери. Най-евтиният марков такер - AF505 на Макита - забива 50 мм пирон до дъно в дъбова талпа на 6 атмосфери, без да ти трепне в ръката и почти без да видиш къде е влязъл пирона.
Това, че на теб ти е достатъчно е едно. Да го сравняваш с пневматичен е съвсем друго. Само за информация - работил съм и с двата посочени от теб в далечни времена, дори от 19-ката имахме два - по-старият беше много стабилен, новият се скъса да влиза в сервиз. Tacwise 191 е една идея по-слаб, Novus 165 EAD ги превъзхожда, а Макитата е МНОГО над тях. И, пак ще повторя, това е най-евтиният марков такер на пазара. А Омер? Бостич? Апач? Рапид? :wink:
Единствените, които могат да се сравняват с обикновените пневматични, са някои акумулаторни. Но там цените са много груби.
пишман_майстор - майстор
Оффф ..като се почне с писането , та... чукча писател, чукча не читател ...нали.
ср фев 20, 2019 1:00 pmпишман_майстор написа:
отделно погледни с какъв точно го сравнявам. Заставам зад думите си на 110%.
пишман_майстор написа:
За първия споменах, че не е по-слаб от лидълския пневматичен.
Прочете ли го пак ! Кажи ми какво съм излъгал тук?
Аман от мерене, Аз споделих най-културно мнението си . Ако не си разбрал за какъв точно пневматичен става въпрос , върни се пак на мнението ми.
Като ще натъртваме на нещо , айде малко с мярка да е.
Chefo77 - майстор
Понякога ползвам и ел.такер на Бош работещ с големи скоби , не отстъпващ по нищо с лидълския пневматичен примерно.
Но нека за ел.такерите ...да замълчим, не съм пояснил с какви работя, вярвам, че не си имал досег до такъв, щото нямаше така генерално да ги отречеш, отделно погледни с какъв точно го сравнявам. Заставам зад думите си на 110%.
Последно - някой да замълчи по отношение на електрическите, или да замълчи, когато ги сравняваш с точно някакъв си там боклук, при някакви неясни настройки?
Мнението ТИ (щом искаш да бъде уважено) не кореспондира с това "да замълчим" (което предполага никой да не ти опонира). Защото аз, например, съм имал досег до твоите. Ти имал ли си досег до тези, до които съм ползвал аз?
Считам, че всички запазваме добрия тон засега. Това, че мнението на останалите не съвпада с твоето, не би трябвало да е проблем за нормален диалог, нали?

Тема "Помощ при избор на компресор и такер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: