Всичко за дърводелството
Здравейте.

Търся съвет за избора на пневматичен такер.Ще се използва за сковаване на пчелни рамки със скоби 32мм.Търся да е лек , удобен , по възможност да работи със скоби на Raider.Бюджета е до към 150лв.
Също така се търси и компресор да захрани такера и за боядисване на кошерите.За сега съм се спрял на Abac Montecarlo L20.Несъм сигурен дали ще е достатъчен за боядисване , получих доста различни мнения в двете крайности.
Приемам всякакви съвети и за двете.
шоп - майстор
нед фев 17, 2019 3:52 pmSilmarillion написа:
Несъм сигурен дали ще е достатъчен за боядисване
Ами всичко зависи от дебита на пистолета:-)
Иначе за такер става. Дали ще стреляш 10 бр в минута или 100 в минута все ще свършиш работа:-)

Преди време и аз бях в подобна дилема и заложих на българското. Едно УК50 с цена под горепосочения компресор и си реших проблема.

Разбира се ако ще го мъкнеш по обекти, пчелини и т.н. трифазен кютук не ти трябва.
Стационарен ще е в работилницата , но ми е ограничено мястото.
А за пистолет изобщо неразбирам , ще се пръска само акрилна боя и импрегнант.
Насоките са добре дошли.
Фитилчо - майстор
зависи колко ще пръскаш. За такер ти стига и спрей, условно казано.
Но за пшръскане под 50 литра и поне 300 литра дебит... съмнявам се да не си скъсаш нервите/прегееш компресора.
Мисля , че с този https://www.elitsa-3.bg/bg/produkti/boy ... 98-l-v-l-p дебита няма да е проблем ако е вярно това което пише 122л/м.
plamen6703 - майстор
нед фев 17, 2019 3:52 pmSilmarillion написа:
Здравейте.

Търся съвет за избора на пневматичен такер.Ще се използва за сковаване на пчелни рамки със скоби 32мм.Търся да е лек , удобен , по възможност да работи със скоби на Raider.Бюджета е до към 150лв.
Също така се търси и компресор да захрани такера и за боядисване на кошерите.За сега съм се спрял на Abac Montecarlo L20.Несъм сигурен дали ще е достатъчен за боядисване , получих доста различни мнения в двете крайности.
Приемам всякакви съвети и за двете.
Съвета ми е като на пчелар към пчелар, над 20 години се занимавам с пчеларство и си правя всичко сам.
В момента ползвам пневматичен такер на "Райдер" и компресора ми е от Лидъл с 24 лт. бутилка. Имам и компресор тип "направи си сам" от компресор на "ЗИЛ". Пистолета ми за боядисване е пак на "Райдер".
Боядисвам кошери и с двата компресора без никакви проблеми :wink:
Не залитай да наливаш пари в скъпи такери, скъпи компресори, пистолети, и не вярвай на това, че компресор от Лидъл няма да ти върши работа за боядисване на кошери.
Няма да ти върши работа такъв компресор за боядисване, само ако имаш серийно производство!
Желая ти успех в избора! :partyman:
Илчо Илиев - майстор
пон фев 18, 2019 9:23 pmplamen6703 написа:

Съвета ми е като на пчелар към пчелар, над 20 години се занимавам с пчеларство и си правя всичко сам.
В момента ползвам пневматичен такер на "Райдер" и компресора ми е от Лидъл с 24 лт. бутилка. Имам и компресор тип "направи си сам" от компресор на "ЗИЛ". Пистолета ми за боядисване е пак на "Райдер".
Боядисвам кошери и с двата компресора без никакви проблеми :wink:
Не залитай да наливаш пари в скъпи такери, скъпи компресори, пистолети, и не вярвай на това, че компресор от Лидъл няма да ти върши работа за боядисване на кошери.
Няма да ти върши работа такъв компресор за боядисване, само ако имаш серийно производство!
Желая ти успех в избора! :partyman:
Съгласен съм с написаното, но имам едно питане....
Защо трябва да се боядисват с пистолет тези кошери?
Имам известен опит с производство на кошери, боядисал съм достатъчно, в началото съм си го мислел , дали няма да е по-лесно да се пръскат,но.....си продължих с четката :lol:
За коване на рамки, Райдера става, имам такъв, но ако е за повечко рамки,струва си да се вземе малко по- добър..
Доста време работих с такъв-
https://www.onlinemashini.bg/pnevmati4e ... 0mm-/39554
Добър е, но на интензивна работа издържа 2г :lol:
Друг с който работих е-
https://www.onlinemashini.bg/taker-pnev ... 0-mm-/6612
Много по-добър,но бие само пирони...
Ако е само за рамки,аз бих препоръчал Макита, макар да бие само пирони, за рамки е по-добре да са ковани с пирон, от колкото с кламер...
За останалите неща по кошера, където трябва да е ковано е по-добре да бъде с кламери, така,че остава Рапид-а..
Рамките с ушерения ли ще са или с ламаринки,че ламаринките и те се коват,но с "телбод", там е друг такер, такъв тип-
https://www.onlinemashini.bg/pnevmati4e ... -bar-/6900
Разгледай сайта ,има голям избор и цените са добри-
https://www.onlinemashini.bg/pnevmati4e ... -bar-/6900
Ако няма да пръскаш, за такера ще е нужен възможно малък компресор...

Всичко това го има и втора употреба, по битаците се срещат добри неща на мнооого по-разумна цена....

Дано съм бил полезен..
plamen6703 - майстор
вт фев 19, 2019 8:15 amИлчо Илиев написа:
Съгласен съм с написаното, но имам едно питане....
Защо трябва да се боядисват с пистолет тези кошери?
Имам известен опит с производство на кошери, боядисал съм достатъчно, в началото съм си го мислел , дали няма да е по-лесно да се пръскат,но.....си продължих с четката :lol:
За коване на рамки, Райдера става, имам такъв, но ако е за повечко рамки,струва си да се вземе малко по- добър..
Питането ти е напълно основателно, отговора е в поговорката "Мързелът не мори, а мъчи" :-D
За 4-5 кошера да се боядисат не си заслужава да се ползва компресор, слугуването след това на пистолета е повече от боядисването.
Но зет ми, който ми помага за пчелите казва, че живеем в 21 век и трябва да вървим напред, пускам го напред да слугува с компресора :-D ! :partyman:
Илчо Илиев - майстор
вт фев 19, 2019 1:02 pmplamen6703 написа:
Питането ти е напълно основателно, отговора е в поговорката "Мързелът не мори, а мъчи" :-D
За 4-5 кошера да се боядисат не си заслужава да се ползва компресор, слугуването след това на пистолета е повече от боядисването.
Но зет ми, който ми помага за пчелите казва, че живеем в 21 век и трябва да вървим напред, пускам го напред да слугува с компресора :-D ! :partyman:
То остави слугуването,ама то не е кола да го облепиш, както и да го пазиш, все ще го омацотиш дет не трябва :lol:
И преди съм казвал, работих няколко години в цех за кошери, търсех/ме всякакви варианти да повишим производителността,като първо се сетих за това боядисване,но...., и макар да правехме по 150-180-200 кошера на месец, никога не сме ги боядисвали с пищов...
plamen6703 - майстор
Аз също предпочитам да ги боядисвам на ръка, но аз съм ретрограден и не разбирам :-D
Преди години ползвах дървени макари от силов кабел за материал за кошери и ми излизаха за без пари, сега колкото са по-млади и не са в час с нещата, толкова повече пари хвърлят за "сгоди" :wink: ! :partyman:

Тема "Помощ при избор на компресор и такер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: