Всичко за дърводелството
miliad - майстор
ср фев 20, 2019 11:45 amEDI написа:
Само напомням, че от цели талпи или дъски не се правят такива големи детайли, рисковете са големи.Слепени плотове от иглолистна дървесина, като каса, спокойно носят тежки дъбови врати 800Х2000.Всичко е в монтажа на касата.
+ 1.5.
theagent - специалист
ср фев 20, 2019 11:16 amшоп написа:
...
На околовръстното до разклона за Герман има скалд със паросушилна. Талпи има.
...
Благодаря! Ще ги преслушам. Гледам, че и дърводелски цех имат.
ср фев 20, 2019 11:55 ammiliad написа:
ср фев 20, 2019 11:45 amEDI написа:
Само напомням, че от цели талпи или дъски не се правят такива големи детайли, рисковете са големи.Слепени плотове от иглолистна дървесина, като каса, спокойно носят тежки дъбови врати 800Х2000.Всичко е в монтажа на касата.
+ 1.5.
Ей това ме притеснява в целите дъски. Имам си в къщи мебел с посукана челна дъска на голямо чекмедже ...
mavryt4o - майстор
вт фев 19, 2019 11:33 amtheagent написа:
вт фев 19, 2019 10:55 amVLADO66 написа:
Защо не си направиш касата с хидрофобен шперплат?
Защото тряба да има и някакъв външен вид, който да се връзва цветово с останалата дървения.
Че направи я от дърво 40г да изкара пак бива.
theagent - специалист
ср фев 20, 2019 1:25 pmmavryt4o написа:
Че направи я от дърво 40г да изкара пак бива.
E така де. От дърво ще е. Ама, както се каза и по-горе, от всяко дърво свирка не става. Като сложа по една цяла дъска или талпа и тя после се посуче или цепне?
Касата на вратата на жилището ми, която е на 41 година, е дървена, с каса от шпервани плоскости и летви.
nikolson - майстор
Не става съвсем ясно кое те притеснява и какво искаш да направиш. Врати се правят от масив, каси също и няма драми. Сух материал има по складовете и не струва милиони. Има и слепен, има фурнировани плочи. За да си направиш шпервана плоча, пак ще ти трябва сух материал, плюс добро калибриране, плюс разкарване насам и натам. Не на последно място, при тебе цената е на дребно. Ако нямаш машини, всичко ще ти струва допълнително разкарване и пари. Ако имаш, купуваш материала и правиш. Шперплатът няма да ти "държи" да не се изметне.
theagent - специалист
ср фев 20, 2019 8:54 pmnikolson написа:
Не става съвсем ясно кое те притеснява и какво искаш да направиш. Врати се правят от масив, каси също и няма драми. ...
Ако не е станало ясно от по-горе - трябва ми материал за каса на външна врата с дебелина около 4 см. и ширина 20-30 см. Веднъж търсих и нещо не можах да намеря. Може и да не съм търсил на правилните места, но това е положението. Още повече, че обектът е далеч от големи градове и наоколо суров материал - колкото искаш, но сух, че и с големи размери - забрави. Да търсиш предното, че и рендосан, си е направо глезотия ... :rolleyes:
Естествено, че ако намеря готово решение хич няма да си играя.

П.П. Между другото, какво би казал по това?
ср фев 20, 2019 11:45 amEDI написа:
Само напомням, че от цели талпи или дъски не се правят такива големи детайли, рисковете са големи....
mavryt4o - майстор
ср фев 20, 2019 8:34 pmtheagent написа:
ср фев 20, 2019 1:25 pmmavryt4o написа:
Че направи я от дърво 40г да изкара пак бива.
E така де. От дърво ще е. Ама, както се каза и по-горе, от всяко дърво свирка не става. Като сложа по една цяла дъска или талпа и тя после се посуче или цепне?
Касата на вратата на жилището ми, която е на 41 година, е дървена, с каса от шпервани плоскости и летви.
А за таблена конструкция чувал ли си?Вратата ти да не е от една талпа?Но какво ли се меся и аз като си навия нещо никой не слушам☺

Тема "Шпервани плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: