Всичко за дърводелството
nikel - специалист
Как да увелича фигурка/чертеж,снимка / ръчно 2-3 пъти.По далечен спомен се правеше някаква конструкция, но не мога да си я спомня.
shotik - майстор
Това излезе на първо търсене : Пантограф за рисуване


https://bazar.bg/obiava-19321950/pantog ... 70te-swiss
marian1 - майстор
Ако е картинка...отиваш в някой копирен център и искаш да ти я копират колкото голяма искаш...аз по тоя начин ...медальон съм увеличавал до два листа а1
nikel - специалист
Благодаря за помощта.Не му знаех името.Да картинка е,но ми трябват очертанията и.
Когато се справя ще покажа резултата /ако ми остане време, че скъпата ме натовари с куп градински задължения и хобито остава на по заден план /
Elvis - специалист
Не че имам практически опит, но обикновено пантографите се ползват за намаляване - по-лесно и прецизно е заради лостовата ситема. Във векът на цифровите технологии е странно, човек да ползва пантограф и затова продавам такъв за proxxon :)
nikel - специалист
Прав си.Направиха ми я в копирен център,от 20 см. я увеличеха на 120 см.Сега ще ми трябва малко свободно време да я приложа за проекта.Ще докладвам резултата.
marian1 - майстор
вт мар 19, 2019 10:02 pmnikel написа:
Прав си.Направиха ми я в копирен център,от 20 см. я увеличеха на 120 см.Сега ще ми трябва малко свободно време да я приложа за проекта.Ще докладвам резултата.
М да....надявам се ... да виддя в какво съм пимогнал...да!
УСПЕХ!
nikel - специалист
Ще видиш.Голям мерак ми е.Само да свърша с капковото.

Тема "Увеличаване на фигурка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: