• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
То за тая работа си има точното трионче, ако караш с него няма да повредиш нищо.С пасвателя също не се поврежда.И двете нямат чапраз.
manobg - специалист
пон апр 01, 2019 11:12 pmEDI написа:
То за тая работа си има точното трионче, ако караш с него няма да повредиш нищо.С пасвателя също не се поврежда.И двете нямат чапраз.
Дай пример за трионче, освен пасвателя.
manobg - специалист
пон апр 01, 2019 11:02 pmlov написа:
Аз ти писа че лесно става с подходяща летва и плашка щото така откраднах идеята. Даже съм пробвал и става. А аз ползвам готови пръчки и само ги минавам с плашката да им намаля размера. тя ги докарва баш на размер. Стават си леко рошави и с лепилото наистина влизат мазно. Аз ги лепя и после с далтата само отрежа излишното като стегне лепилото. Не знам защо ама с триона все ще закача нещо от страни.
Тази плашка Ф10 не е ли голяма, оригиналните тапи са 9мм, вчера ги мерих. Освен това плашката не е ли за навиване на резба или ти я държиш така че са отроши нарязаната резба и така да намали размера на пръчката ?
EDI - майстор
вт апр 02, 2019 8:07 ammanobg написа:
пон апр 01, 2019 11:12 pmEDI написа:
То за тая работа си има точното трионче, ако караш с него няма да повредиш нищо.С пасвателя също не се поврежда.И двете нямат чапраз.
Дай пример за трионче, освен пасвателя.

https://bauhaus.bg/trion-nemetal-Wisent-150mm ей от този тип японснки трион.
lov - майстор
пон апр 01, 2019 11:12 pmEDI написа:
То за тая работа си има точното трионче, ако караш с него няма да повредиш нищо.С пасвателя също не се поврежда.И двете нямат чапраз.
Виж поялници една камара ама триончета ядец. Не съм дърводелец и го правя от зор. :lol:
вт апр 02, 2019 8:12 ammanobg написа:
Тази плашка Ф10 не е ли голяма, оригиналните тапи са 9мм, вчера ги мерих. Освен това плашката не е ли за навиване на резба или ти я държиш така че са отроши нарязаната резба и така да намали размера на пръчката ?
На М10 резбата външния диаметър е толкова но дълбочината тъкмо я докарва, щото тя не може да нареже резба на дървото и само го калиброва по нея.
Ако искаш по плътно да станат взимаш с по малка стъпка. Тя е още по плитка. А колко са ти тапите зависи с какво дупчиш. При мен имам няколко размера кондукторни втулки на шаблона. И 9мм нямам. Дупча с 8,10 и 12мм. Та може би и аз това малко те заблудих щото от плашката излизат 8мм
manobg - специалист
Дупча с 9.5mm и ми трябват 9mm тапи, т.е. ще търся 11mm плашка. Мерси все пак за инфото, все ще ги нагодя някак.
  • 1
  • 2

Тема "От къде да купя тези тапи ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: