Всичко за дърводелството
miliad - майстор
Проблема не е в огъването, а в махаловидното клатене странично.
torbalan - Дървен философ
Много по-изгодно ли е да си направиш такъв гардероб, отколкото да се купи от ИКЕА.

Приятел преди доста години купи от там аналогичен. Имаше две щерки тинейджърки, та гардероба беше подложен на добра експлоатация. Доволен е.

Питам, защото жена ми нещо споменава вече няколко пъти "гардероб с плъзгащи врати" :)
gl.iliev - помощник
съб апр 13, 2019 9:18 ammiliad написа:
Проблема не е в огъването, а в махаловидното клатене странично.
Разбрах те! А ако се направи с механизъм с долно водене тоест вратите да са вътре в гардероба сигурно това ще се избегне.
miliad - майстор
нед апр 14, 2019 7:21 pmgl.iliev написа:
съб апр 13, 2019 9:18 ammiliad написа:
Проблема не е в огъването, а в махаловидното клатене странично.
Разбрах те! А ако се направи с механизъм с долно водене тоест вратите да са вътре в гардероба сигурно това ще се избегне.
НЕ. Според мен, ще е още по- зле.
Да уточня. Ако го изпълниш антрето с плъзгащи врати, те ще се плъзгат и работят някакси. И ти може и да си ги харесаш, защото са си твои. Но аз, за клиент не бих го изработил.

Прикачен файл

1555290638737694266605.jpg
kozl - майстор
Имаме 2 гардероба с горни релси, обаче след неколко години провиснаха релсите барбар с хоризонталния плот на тавана на гардероба, че релсите са закачени на него. Сега си личи по луфтовете м-у врати-врати и врати-стени на гардероба. В началото бяха успоредни линии, сега са клиновидни линии. Мисля има шпилки за реглаж, с които да наклоня вратата, но не съм сигурен това ли е правилния подход :?
Чираче - майстор
Направил съм в къщата ми шест гардероба с плъзгащи врати. Всички са разположени в ниши, и имат само врати. Без страници и гръб. Рафтовете съм закрепил към стените. Някои са с по една врата, други с две. Някои се отварят зад ламперията - тогава се ползва една горна релса, стабилно закрепена отгоре към метална квадратна тръба 40/40/3мм и хоризонтирана. Нямам никакво провисване. Ако не може да се отваря поне едната врата в скрито пространство зад вътрешната облицовка се ползват две релси. Всички врати имат водачи от долу.


Не знам дали съм го обяснил разбираемо?
miliad - майстор
пон апр 15, 2019 7:59 amkozl написа:
Имаме 2 гардероба с горни релси, обаче след неколко години провиснаха релсите барбар с хоризонталния плот на тавана на гардероба, че релсите са закачени на него. Сега си личи по луфтовете м-у врати-врати и врати-стени на гардероба. В началото бяха успоредни линии, сега са клиновидни линии. Мисля има шпилки за реглаж, с които да наклоня вратата, но не съм сигурен това ли е правилния подход :?
Повечето модели имат реглажи на количките. Може и да си "късметлия" и да нямат, или да не стигне за подравняване.
Тогава трябва да решиш конструктивния проблем на гардероба.
gl.iliev - помощник
пон апр 15, 2019 4:05 ammiliad написа:
нед апр 14, 2019 7:21 pmgl.iliev написа:
съб апр 13, 2019 9:18 ammiliad написа:
Проблема не е в огъването, а в махаловидното клатене странично.
Разбрах те! А ако се направи с механизъм с долно водене тоест вратите да са вътре в гардероба сигурно това ще се избегне.
НЕ. Според мен, ще е още по- зле.
Да уточня. Ако го изпълниш антрето с плъзгащи врати, те ще се плъзгат и работят някакси. И ти може и да си ги харесаш, защото са си твои. Но аз, за клиент не бих го изработил.

Разбрах те. Това което си мисля е за антрето гардероба да го направя на две част (основна+надстройка). Като основната обаче няма да мога да влезна до 1,7м а до към 1,9м което мисля, че няма да е голям проблем. И една надстройка с нормални вратички или с врата отваряща се нагоре. Хем по лесно ще се транспортират отделните елементи и сглоби гардероба. Евентуално си мисля същото и за гардероба в спалнята но ще помисля. В този случай смятам да мина на този вид механизъм: https://balkanyug.bg/bg/Wardrobe-slidin ... ms/SFT-005 . Единственото чудене което ми остава дали гардероба отдолу да бъде с цокъл или не и какви крачета да използвам? Благодаря предварително. А и още нещо от всичко казано до сега един такъв гардероб https://emdesign.bg/product/garderob-s- ... a-i-srebro с размери 100/60/240см сигурно няма да работят коректно вратичките. Защото се зачудих дали да не взема от тези вместо да си правя. Но и тука говорим за 16мм ПДЧ!
miliad - майстор
Не знам защо си се запънал за плъзгане за този гардероб.
Спокойно може да го направиш на панти с 2 врати 50/240. Кант дръжка пак може да сложиш в средата за гъдел, а и да държи вратата права.
20-50 лв за панти срещу 150-200лв за плъзгане си е разлика. 100% отваряемост срещу 50%.
Крака регулеруеми слагаш задължително. По 6бр за тези гардероби, височина и вид - каквато си прецениш. Реглажа да е е през дъното на гардероба.
Цокъла е само за фасон.
gl.iliev - помощник
вт апр 16, 2019 12:10 pmmiliad написа:
Не знам защо си се запънал за плъзгане за този гардероб.
Спокойно може да го направиш на панти с 2 врати 50/240. Кант дръжка пак може да сложиш в средата за гъдел, а и да държи вратата права.
20-50 лв за панти срещу 150-200лв за плъзгане си е разлика. 100% отваряемост срещу 50%.
Крака регулеруеми слагаш задължително. По 6бр за тези гардероби, височина и вид - каквато си прецениш. Реглажа да е е през дъното на гардероба.
Цокъла е само за фасон.
Ще ми се да е с плъзгащи врати защото особено в антрето мястото е малко и до гардероба има врата която се отваря към него. А има ли такива кухненски крака който се регулират през пода? и другия ми въпрос как е по добре Страниците да отидат до пода или да свършат в дъното на гардероба ? Мерси

Тема "Гардероб с плъзгащи врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: