• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
blagoispasov - специалист
Привет!
Разполагам с десетгодишен орехов масив (неразбичени трупи), достатъчен за изработката на около 25 квадратни метра паркет. Можете ли да ме насочите към цех или фабрика, в която да изработят паркет от моя масив?

От Пазарджик съм, и ако има такава в нашия район, би било перфектно, но ако се наложи, ще се поразходя и из родината, стига да има смисъл от финансова гледна точка

Говорих със собственика на една дърводелна в съседно село, който ми обясни, че може да разбичи материала на дъски и да ги калиброва, но не се наема да извърши оставащите обработки. Според него, за изработката на нута и перото на късата страна на паркетините, е нужна бързооборотна машина (на двадесет и няколко хиляди оборота), за да не се разкъртят парчетата. Той имал подобна машина, но на три хиляди и няколкостотин оборота, и според него откровено ще изхаби материала.
Chefo77 - майстор
Съмнява ме за 25 м2 някой да обърне внимание, но не пречи да опиташ в Коркос - Сливен.
nikolson - майстор
Фабриката на Коркос е в Стара река. Имаше някакви фабрики в Подбалкана, но не се сещам кои бяха.
А защо не дюшеме?
Chefo77 - майстор
вт май 28, 2019 7:03 amnikolson написа:
Фабриката на Коркос е в Стара река. Имаше някакви фабрики в Подбалкана, но не се сещам кои бяха.
А защо не дюшеме?
Ако трябва да сме точни, фабриките са две, но няма значение :)
В Сливен имаше и още един производител, не му знам името обаче :(
nikolson - майстор
вт май 28, 2019 7:27 amChefo77 написа:
Ако трябва да сме точни, фабриките са две, но няма значение :)
В Сливен имаше и още един производител, не му знам името обаче :(
Аз знам в Стара река, щото имам къща в Еленския Балкан и пътят минава покрай нея. Паркет правят още и в Чокоба.
П.П. Тия в Подбалкана са Форест паркет.
blagoispasov - специалист
Благодаря на всички за насоките!
Chefo77 написа:
Съмнява ме за 25 м2 някой да обърне внимание, но не пречи да опиташ в Коркос - Сливен.
Ами то с питане става, ако изобщо стане де.Честно казано не знам дали ще излязат 25 м2 или по-малко, та ще трябва да купувам допълнително още десетина - петнайсет квадрата, евентуално от цеха в който надялкат моя материал. В тази връзка ще трябва първо да разуча какъв размер паркетини се предлагат и т.н. Ще ми се да използвам ореховия материал, който имам, а ако не стане - ще се насоча към купуване на дъбов.
вт май 28, 2019 7:03 amnikolson написа:
...А защо не дюшеме?
Поради две причини:
1.Ще слагам паркета в панелен апартамент, чиито тавани в момента са на 2,40 и дори така ми идват ниски.
2.Материалът е нарязан на около 70 см, което май е просто прекалено късо.

Евентуално поне при реденето ще искам да се имитира дюшеме, т.е всички паркетини да са успоредни, а не на кръст или рибена кост, но дали е удачно и изобщо възможно, ще е въпрос на допълнително уточнение със съответния изпълнител.

Общо взето стратегията ми включва първо намиране на цех, в който да надялкат масива, след това на майстор за редене, лепене, циклене и т,н., с който да координирам размер на паркетини и всякакви подробности, и едва след това същинското рязане. Така или иначе тази седмица започвам основен ремонт, включващ и изравнителна замазка, която ще си иска съответното време за съхнене, та паркета сигурно ще може да се лепи не по-рано от Август или Септември.
tsenkov написа:
В с.Труд има.
Още утре ще се разходя дотам.
ZEDYCUS - майстор
Като ходиш до Труд, виж и фабриката за дървен материал на Батак на централния път за Пловдив, може да работят и паркет.
blagoispasov - специалист
Не можах да се ориентирам, къде е фабриката на Батак, но намерих фирма, която ще свърши работа. Намира се на изхода на село Труд в посока село Строево точно срещу стрелбището. Изработват масивен и трислоен паркет от дъб и ясен, но работят и на ишлеме, така че специални благодарности на tsenkov за жокера!
tsenkov - специалист
Ходил съм един път при тях.Търсих паркет за в къщи но имаха някаква авария и не стана работата..Та затуй и не гарантирам за качеството.
  • 1
  • 2

Тема "Фабрика за паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: