Всичко за дърводелството
digitalpr - специалист
Дядо ти всеки следобед е разделял точно букови филии с бичкия... както и да е. Съвети за бичкии, дърворезачки, косачки бол. Трябва ми прецизно решение. Мисля че намерих човек който ще го разреже на банциг. Ще видим.
EDI - майстор
Ако се замислите и загледате, където трябва, ще разберете, че с хубава бичкия нещата стават за 30 минути.Обаче вече почти няма кой да ти приготви бичкията.Дядо ми го умееше това дело.
mavryt4o - майстор
ср юли 03, 2019 4:48 pmdigitalpr написа:
Дядо ти всеки следобед е разделял точно букови филии с бичкия... както и да е. Съвети за бичкии, дърворезачки, косачки бол. Трябва ми прецизно решение. Мисля че намерих човек който ще го разреже на банциг. Ще видим.
Стой на далеч това съм го прбвал веднъж за винаги и няма да го повторя....
radius - майстор
Завъртя ли го банцига?
lyubohar - майстор
ср юли 03, 2019 4:38 pmradius написа:
Що па да не стане с бичкия. Дядо ми все на гатер е рязал. То може 2 седмици да се обикаля по разни фирми, но 2 часа да се реже с бичкия - не може.
Първо опитай на една дъска 2-3см.дебела да режеш по права линия.
После може да коментираме рязане на 50см.дебелина.
И още въпроси за подготовката на бичкията-опъване,заточване,чапраз.
Все неща за ръчен инструмент почти непознат за съвремието.
radius - майстор
Рязал съм и то не 2-3см, а 15 см. Ама не с някакъв абич изровен от тавана, а с добре подготвен инструмент с чапраз и заточване.
Сакън някой да не се презори. То ясно, че заданието от просто разполовяване еволюира в прецизно и безотпадно, но не мисля че е непосилно за хубав инструмент.
mavryt4o - майстор
чет юли 04, 2019 2:32 pmradius написа:
Завъртя ли го банцига?
Само като захапа лентата и даже не разбрах какво стана.Издърпа ми я от ръцете ,завъртя я засука се и бум подскочи банцига и скъса лентата.Това стана за 2-3 секунди.
radius - майстор
Зъбите натискат шайбата в предния край и тя се опитва да се търколи към тях и още по силно се притиска към тях, докато заклини. Скоро трябваше да режа една ябълка ф40 на пънчета, но не посмях и я срязахме с резачката. После тия пънчета ги минавах на абрихта да са гладки като седнеш, което пак не говори добре за акъла ми.
mavryt4o - майстор
пет юли 05, 2019 7:29 amradius написа:
Зъбите натискат шайбата в предния край и тя се опитва да се търколи към тях и още по силно се притиска към тях, докато заклини. Скоро трябваше да режа една ябълка ф40 на пънчета, но не посмях и я срязахме с резачката. После тия пънчета ги минавах на абрихта да са гладки като седнеш, което пак не говори добре за акъла ми.
Ако са дебели и тежки няма проблем.Фи 50-60 си ги перкам през абрихт и щрайхмус .

Тема "Разполовяване на букова шайба, къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: