Всичко за дърводелството
lov - майстор
digitalpr Пропуснал съм да отговоря. Да са същия обект става дума. Макар че малко съм объркал разстоянието от базара. Повечко е като разгледах мапса, ама съм бил там на ремонт поне преди година и не мога да помня всички клиенти.
seeker написа:
Захвата, захвата е проблем. На мен гатер-джии ми отказаха да разбичат талпа малко под 80 см. ................
Разстоянието между опорите е по голямо и няма на какво да легне. Иначе притискача е ниско и може да го стисне но е по средата между двете опори. За това такова нестандартно парче се хваща на някоя дъска или талпа с нужната дължина с винтове през нея и после е лесно..
Не се сещам по шопско за някой от малките гатери. Те са с ръчно захващане и там даже е много по лесно щото куките са точно до опорите и височината им може да се променя.
Обяснявам ама и малко се чудя какъв е тоя зор пък за точно тази филия да се разбичи. Има на много места дето могат да ти отрежат две такива и да си ги оформиш на дебелина.
digitalpr - специалист
ср юли 03, 2019 12:08 amlov написа:
digitalpr Пропуснал съм да отговоря. Да са същия обект става дума. Макар че малко съм объркал разстоянието от базара. Повечко е като разгледах мапса, ама съм бил там на ремонт поне преди година и не мога да помня всички клиенти.
seeker написа:
Захвата, захвата е проблем. На мен гатер-джии ми отказаха да разбичат талпа малко под 80 см. ................
Разстоянието между опорите е по голямо и няма на какво да легне. Иначе притискача е ниско и може да го стисне но е по средата между двете опори. За това такова нестандартно парче се хваща на някоя дъска или талпа с нужната дължина с винтове през нея и после е лесно..
Не се сещам по шопско за някой от малките гатери. Те са с ръчно захващане и там даже е много по лесно щото куките са точно до опорите и височината им може да се променя.
Обяснявам ама и малко се чудя какъв е тоя зор пък за точно тази филия да се разбичи. Има на много места дето могат да ти отрежат две такива и да си ги оформиш на дебелина.
Къде могат да ми отрежат 2бр подобни филии от бук/дъб?
lov - майстор
Най лесно в гората където се извършва дърводобив и има бук или каквато и да е дървесина дириш. И от труп от към основата могат да ти отрежат но важен е подхода както писах по горе. :lol:
mavryt4o - майстор
4 см бук докато си идеш и ще се счупи.
nikolson - майстор
ср юли 03, 2019 12:19 amdigitalpr написа:
Къде могат да ми отрежат 2бр подобни филии от бук/дъб?
Във склад, където продават метровки за горене. Някое ромче с резачката.
digitalpr - специалист
ср юли 03, 2019 6:54 ammavryt4o написа:
4 см бук докато си идеш и ще се счупи.
Това в случая не е проблем, а и няма да се счупи. Изобшо няма да се ползва самостоятелно тази филия.

nikolson, там където продават метровки за огрев рядко имат толкова дебели дървета.
miliad - майстор
Свършиха ли се бичкиите, или забравихме какво е ръчен труд. :cool:
lyubohar - майстор
Много ми е любопитно да видя този процес с бичкията. :-D
digitalpr - специалист
Сигурен съм че рано или късно ще го прережа и с пила за нокти, самурайски меч или брадва... Но ми трябва читав, прав, хубав срез при който се губи минимално количество дебелина. Трябват ми и двете половини след това.
radius - майстор
Що па да не стане с бичкия. Дядо ми все на гатер е рязал. То може 2 седмици да се обикаля по разни фирми, но 2 часа да се реже с бичкия - не може.

Тема "Разполовяване на букова шайба, къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: