Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Аз гледна точка нямам, имам факти. Ще ги изложа,защото ми се струва удачно:

Господинът се свърза с мен посредством лични съобщения с искането за голям,широк абрихт шрайхмус. Казах му, че в момента нямам за продаване и имам само личната си машина Кити с ПЛОТОВЕ широки 370 мм, на която си върша аз работа и поради това и естеството на машината(професионална машина) няма да му хареса ценаста.
Да ,не му хареса цената. При това положение, не помня кой предложи(аз или той) се превъртя уговорската да му отбия 700 лева от цената и да взема неговата машина ревизирана и перфектно работеща + пари и всеки да си плати куриерите на собствената машина и да направим размяната. Натоварих машината си на пале, платих куриера на палето до Варна и я изпратих.
Получих обаждане от него след като е получил машината, че вала не е 370мм (не можех да споря, приемам го за чиста монета, никога не съм мерил вала, мерих плотовете,които и той може да потвърди са 370 мм) и се заформи пазарлък да му сваля пари при това положение защото влезнах в положение. Стигна се до един момент, в който бях съгласен да отбия 200 лева НЕ ПОВЕЧЕ както той желаеше, и ако не му харесва си връщаме машините както преди. Господинът се съгласи.
Приех неговата машина и я прибрах(пуснах я, видях , че работи тиихо заради новите лагери). В последствие реших, че материалът, който имам (4500 мм дъбови янове с ширина над 220 мм) няма как да мине през тази играчка и ще я продам за да си взема отново истинска машина ,която може да поеме този материал. Купих си Electra Beckum с чугунени плотове 320 мм и машината отиде в OLX да чака новият си собстсвеник. Поради сезона нямах много голям интерес, освен смешни оферти на лични. Онзи ден се появи човек, който искаше да купи машината, но щял да дойде да си я вземе на 24-25 Септември. Казах Ок, но ако през това време се появи някой с парите, ще я продам. Така и стана, дойде един човек да купи машината. Показвах му как се изправят дъски на абрихта, вдигам плотовете да изправя втората страна на дъската и.... подаващите валове не работят.
отварям капака с механизма о ми изпада пласмасово голямо зъбно колело и една пружина и намрим това:
Изображение
А трябва да изглежда ето така
Изображение

Виждам, че нещо не е точно,виждам, че са добавяни някакви не оригинални винтове по механизма, а не както е описал госоподинът, че всичко е работещо и изрядно и машината е ревизирана. Извинявам се за нелепата ситуация, но купувачът бе разбран човек, и каза, че ще си сложи зегерка и шайба, които липсват, ще монтира частите и ще добави трите липсващи винта на капака.

На другият ден получих съобщение от господинът с размяната, че съм измамник и некоректен търговец.... явно видял обявата ми за продажба във OLX. Все още си мисля, че веднъж моя, мога да продам машината за колкото пожелая.Едно нещо струва толкова-колкото някой е готов да плати за него.
Това е информацията, която имам по случая.

Колкото до това,каква машина съм му дал(за тази,с меките ножове иде реч), аз лично съм обработил над 3-4 кубика дъб на нея, ама то това явно си е от задкормилното устройство.

С машината, която съм му дал от това:
Изображение

Се е получило това:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Считам за нужно да поместя част от комуникацията ни(защото не обичам номера от селски вечеринки), в която аз описвам моята машина а преди това, той неговата.Отличноп се вижда, че съм му написал , че машината ми е със 370мм ПЛОТОВЕ и че той твърди, че ми продава НАПЪЛНО ревизирана машина:
Изображение

Повече не мисля да отделям време на господина.
Предложил ми е сделка, аз съм се съгласил,той се е съгласил, финализирали сме я. Оказва се, че това, което казва, не е точно така(приложени снимки от счупената машина,която ми даде и SS от комуникацията ни с описанието на машината му), но както и да е, не сме в детската градина да ходя да му плача по телефона за това, че ми е продал счупена машина, нежели да го злепоставям според гледната ми точка във форума.
Хубав ден на всички
ср сеп 11, 2019 11:12 amTACHO написа:
Оооо Фитиля ли, дето искаше да му продам 2,5 - 3 кубика орехов материал за 150 лв, при положение, че само разрешителното ми струваше почти толкова. Ама той предлагал толкова, щото трябвало сам да си го отреже и изнесе :lol: :lol: :lol: :lol:
Тоест, вие ми искахте 600 лева, за не отрязан орех(или беше отрязан,не помня,честно), не разбичен и мокър с корите, който подлежи И на транспорт няколко пъти,който нямаше и 1 м3 материал.
Правилно ли си спомням?
В смисъл, искахте да дойда до вас, да взема ореха, да го разбича, транспортирам, да го изчакам 4 години да стане на сух материал и да ви дам , не помня, 600-800 лева за по малко от 1 кубически метър?
Това е цена със капаците и кората, които 30% се изхвърлят.....минимум?
Последна промяна от Фитилчо на чет сеп 12, 2019 5:40 pm, променено общо 7 пъти.
la_bamz - специалист
Мавруда е много прав. Важното е да заспиваш с чиста съвест. Щом при теб това е възможно след изписаните неща, евала.
Както ти написах и на лични и на вайбър : нещата който пишеш, правиш или говориш не си приличат 1 със 1. Поне едно бе човек. Поне едно !!!

Обаче има и 2-3 "факта"(както ти ги наричаш) преди да пишеш който показват че съм прав все пак :

Не си пуснал машината която продаваш, а си убедил човека че е работеща, или поне така ти си написал :wink:
Ако сложиш зегерка машината не работи, защото както написах по-горе, дойде ударена и е наварявана ( което доста добре си личи от снимката която ти си качил ), което отново показва, че ти не си пуснал машината :wink:
Показваш снимка на машината, правена кога ? 4 месеца след размяната, моля те това е несериозно.

Никъде не съм казал че машината не е хубава, напротив написах че съм много доволен от нея :). Просто ножовете не са тези които са минали тези кубици дъб които показваш.

Както и да е. По темата мисля изписахме достатъчно, и всеки може да си направи изводите сам за себе си.

ПС : Отново искам да кажа - машината е МНОГО добра, съжалявам само че я купих от конкретният човек и то не заради цената. Ако беше заради цената щях да му я върна както той предложи за негова сметка. Просто тогава си мислех, че е поредният нормален съфорумник.
Фитилчо - майстор
Пак продължавате с глупостите....
Моле Ви, спрете да се излагате , че Ви се смее цяла българия на глупостите!

Аз съм Ви се доверил, и съм приел машината за перфектна(ИЗЦЯЛО РЕВИЗИРАНА по вашите думи,приложен скрийншот). Пуснал съм я, видял съм че работи, казал сте ми е че е НАПЪЛНО РЕВИЗИРАНА !

В последствие искате да ме злепоставите и пишете, че машината е заварявана(нещо, което не ми бе казано преди това) и искате с това нещо да ме злепшоставите, като твърдите , че аз продавам прецакани машини, след като Вие сте ми дал счупена машина!
Много подмолно поведение господине!
Успех Ви пожелавам.

Разбирам Ви, че се чувствате кофти, че сте ми продал машината за 700 а аз съм я продал за повече. Но това е сделката,която Вие предложихте и която договорихме.
Как досега нямаше проблем, а 6 месеца след това се появи проблем и ме обвинявате, че АЗ съм некоректен.
За мен това не е мъжко поведение. Това е поведение на женски органи....
Все пак, за мен това е чудесен урок. Машината струва толкова и довиждане. Ама ще дам това, ще дам онова... вече не върви.
la_bamz - специалист
Кои глупости бе човек? Кои глупости.
Какво общо има дали е ревизирана машина с това че преди 4 години дойде строшена и е оправяна ?

Как те злепоставям с това че аз съм заварявал машината :)
Казвам че не си я проверил и не знаеш какво продаваш това е !
А един коректен търговец, за какъвто се имаш, би трябвало да провери преди да продаде, освен ако не мисли само за парата ( каквото е и заглавието на темата ) !!!

На мен може и да ми се смеят, но поне не се чуваствам "прецакам" че поредната далаверка няма да се получи !

Пак ти казвам, четеш, пишеш, правиш неща който едно с едно не си приличат. Четеш и пишеш за това което ти изнася, и го извиваш по начин по който ще се почувстваш добре.
Фитилчо - майстор
Нека да видим, дали съм разбрал правилно.

В момента ме обвинявате, че аз съм продал счупена машина на някого след като вие сте ми я дал такава, уверявайки ме, че е перфектна и напълно ревизирана?
Това е описанието на машината дадено от Вас на лични:
Изображение


Правилно ли съм разбрал или нещо съм смотан?

Датата около сделката също се вижда, както се вижда, че досега 6 месеца след това проблем нямаше. Проблема се появи след като видяхте, че съм профал машината за повече пари, нали така.
ИЛи бъркам някъде пак,бидейки некоректен търговец.
Последна промяна от Фитилчо на чет сеп 12, 2019 3:27 pm, променено общо 4 пъти.
la_bamz - специалист
Къде написах такова нещо ?

Къде пише че машината кято съм ти "продал" е счупена ?

Къде те обвиних, че си продал счупена машина начовека ?

Кое показва нещо различно от моето обяснение на лично съобщение към теб ( не мога да ти говоря на вие шъ мъ прощаваш ) ?

Според мен не си рабрал, другото определние ти го даде ...

чет сеп 12, 2019 3:11 pmla_bamz написа:
Пак ти казвам, четеш, пишеш, правиш неща който едно с едно не си приличат. Четеш и пишеш за това което ти изнася, и го извиваш по начин по който ще се почувстваш добре.
Фитилчо - майстор
Чудно, всичко се изясни. Както за мен така и за останалите....
Нямам повече коментари по темата.
Хубав ден на всички.
la_bamz - специалист
Абсолютно съм съгласен !!!
Фитилчо - майстор
чет сеп 12, 2019 3:19 pmla_bamz написа:
Къде написах такова нещо ?

Къде пише че машината кято съм ти "продал" е счупена ? - това се оказа в последствие, че не е толкова перфектна, колкото ме уверявахте

Къде те обвиних, че си продал счупена машина начовека ?

чет сеп 12, 2019 3:11 pmla_bamz написа:

Казвам че не си я проверил и не знаеш какво продаваш това е !
А един коректен търговец, за какъвто се имаш, би трябвало да провери преди да продаде, освен ако не мисли само за парата ( каквото е и заглавието на темата ) !!!

И това обвинение идва шест месец след като сте ми я продал за НАПЪЛНО РЕВИЗИРАНА и аз съм ви се доверил:


Изображение


Тоест- проблема се е появил едиснтвено, коато сте видял, че съм продал машината за двойно повече, отколкото вие сте ми я продал на мен.Досега 6 месеца проблем нямаше....
Затова е готино да ме злепоставите във форума като "некоректен" търговец
Това ако не е поведение на женски полов орган, аз не зная, как да го нарека по друг начин.
Иначе, не ВИ е за парите.
Последна промяна от Фитилчо на чет сеп 12, 2019 3:55 pm, променено общо 2 пъти.
la_bamz - специалист
Хахахахахах човек, стойм с колегата четем и се смеем. Ти не виждаш ли какво съм написал.

Казвам че не си проверил машина пътувала по криер. Къде пише че е счупена ?

КАЗВАМ ЧЕ НЕ СИ ПРОВЕРИЛ МАШИНАТА ПРЕДИ ДА Я ПРОДАДЕШ

Взел си я от еконта без да я провериш ? Защо ? Аз твоята я огледах обстойно преди да се разпиша на Транспрес !

КАЗВАМ ЧЕ НЕ СИ ПРОВЕРИЛ МАШИНАТА ПРЕДИ ДА Я ПРОДАДЕШ

Машината която си взел от мен предният ден изглади дъските на вуйчо ми за асмалъка.

КАЗВАМ ЧЕ НЕ СИ ПРОВЕРИЛ МАШИНАТА ПРЕДИ ДА Я ПРОДАДЕШ

А и снимката която показваш е 4 месеца след като си я взел от куриера и даже не си я проверил работи ли :)

КАЗВАМ ЧЕ НЕ СИ ПРОВЕРИЛ МАШИНАТА ПРЕДИ ДА Я ПРОДАДЕШ


Некоректен спрямо човека който си е купил девалтчето от теб.
Иначе в мойте очи, си просто човек който мисли само за парата :)

ПС : не че нещо ама само ми затвърждаваш думите, че дйствията ти едно с едно не си приличат :
Пишеш че няма да коментираш темата ПОВЕЧЕ и около 3 - 4 мин пускаш нов пост ... човече ...

Тема "Много е лошо когато човек мисли само за пари." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: