Всичко за дърводелството
Благодаря ви за отзивите и за отделеното време!
Мислих за две отделни машини, но наистина мястото ми е силно одраничено.
Ще се ослушам за ИНКА по продавалниците,ще изчакам черните петъци, и ако не намеря, ще помоля дядо Коледа тази година, освен списъка с всички лоши и непослушни момичета, да ми донесе и един УБДН 6М!
Бъдете здрави и внимателни с режещите машини!
Фитилчо - майстор
Пичове, не, че искам да обидя някого, ама какви са тея машибни от зрънчо дето обсъждате? :lol:
mavryt4o - майстор
чет ное 21, 2019 1:53 pmФитилчо написа:
Пичове, не, че искам да обидя някого, ама какви са тея машибни от зрънчо дето обсъждате? :lol:
Не вярвам човека да се разсърди ако искате да му подарите нещо? И аз минах на индустриални машини и се въздържам от подобни коментари защото помня от къде тръгнах...
la_bamz - специалист
пет ное 22, 2019 10:46 ammavryt4o написа:
чет ное 21, 2019 1:53 pmФитилчо написа:
Пичове, не, че искам да обидя някого, ама какви са тея машибни от зрънчо дето обсъждате? :lol:
Не вярвам човека да се разсърди ако искате да му подарите нещо? И аз минах на индустриални машини и се въздържам от подобни коментари защото помня от къде тръгнах...
Много правилно изказване !!! Браво Мавруде !
Здравейте,
Купих си това!
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (36.92 KиБ) Видяна 2258 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (50.79 KиБ) Видяна 2258 пъти

Много е яко, ама тежи бая!
Разглобих я! Ще я изшлайфам, боядисам и т.н
Лагерите са здрави поне на първо четене.
Знам после, при настройката на плотовете ще е купон ама това е живота!
Сега си търся ремък. Някой знае ли как се разшифрова това "Зебра Z X 630 Ls БДС 8717 86 Х1 95", че забравих да го измеря, а ми трябва да си го поръчам от някой магазин
Ето и снимка:
Прикачен файл:
remuk.jpg
Благодаря ви много!
wanderer - специалист
честото! не мога да ти помогна за размера на ремъка, но защо има усещането, че дясната шайба от снимката е доста по широка от ремъка?
ZEDYCUS - майстор
Честита покупка! Имах същият абрихт на Рачо ковача, като настроих плотовете един път за стружка дебела 1 мм повече не съм ги местил. Много трудно се центроват след това.
С ремъка в магазин за лагери и семеринги, имат си уред за лесно мерене. Така е по лесно. Не помня размерът.
пон ное 25, 2019 8:01 pmwanderer написа:
честото! не мога да ти помогна за размера на ремъка, но защо има усещането, че дясната шайба от снимката е доста по широка от ремъка?
Благодаря!
Понеже бързах и съм щракал едно към гьотьоре.Ъгъла на снимката лъже.На тази снимка би трябвало да се вижда по-добре.
Прикачен файл:
hhhh.jpg
Машината си работеше като я пробвах, ама била стояла доста време някъде забутана и трабва да се поосвежи.
Явно ще трябва да взема ремъка и с него да ходя в магазина
wanderer - специалист
не е нормално ремъка да е "потънал" толкова дулбоко в шайбата. освен ако не е с някакъв много дълбок канал въпросната шайба. виж дали ремъка контактува само странично.
Фитилчо - майстор
пет ное 22, 2019 10:46 ammavryt4o написа:
чет ное 21, 2019 1:53 pmФитилчо написа:
Пичове, не, че искам да обидя някого, ама какви са тея машибни от зрънчо дето обсъждате? :lol:
Не вярвам човека да се разсърди ако искате да му подарите нещо? И аз минах на индустриални машини и се въздържам от подобни коментари защото помня от къде тръгнах...
Имах предвид "руското" недоразумение, добре, че човека си го е спестил. Прилича на онея машини за рязане на плочки ама с ключ РИга вграден :wink:
Рачо ковача е доста по добре, но аз лично от страх няма да бачкам на този циркуляр. [-(

Тема "Чудене за циркуляр-абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: