• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Здравейте,
сдобих се с около 6-7 кубика махагон втора употреба, от някъква фабрика която са разрушили. Материала е дебел 85мм до 100мм на талпи 3 и 4 метра.
Иска ми се да започна да си изработя разни неща за къща която стягам от няколко години(обличане на стъпала, парапети, маса и т.н). До сега съм си правил само доста груби неща за двора- кашпи, маса и пейка от палети и т.н
Мъчи ме въпрост с машините които са ми необходими за този материал.Мислих за универсална машина на Raider, или на Рачо Ковача -Габрово.
Дали ще се спрвят с него.
Другият вариант с няколко машини не е подходящ за мен, нямам пространство, а в къщата вече е сложен теракот и ако вкарам машини там ще стане "мазало".

Дали такъв тип по-любителски машини ще ми свършат работа?
Благодаря ви предварително за мненията.
Христо
:?:
mavryt4o - майстор
Първо го разбичи на гатер на 3-5 см. Ако го уползотвориш правилно ще спестиш хиляди. Райдера не вярвам да изкара да го оправиш всичкия. Замисли се за 5 операционна. Тя може да се направи мобилна и накрая пак може да я продадеш. Начинанието е сериозно. Покрай машината ти трябват още куп неща стяги и тн..
Здравей и благодаря за отговора,

има доста отвори по гредите, там където са били прихващани с дървени клинове ок 5см в диаметър, има и греди без отвори, тук таме има по някоя видия. От тази гледна точка не знам дали ще се намери някой с гатер да се занимава с това. Мислех си за банцинг от малките и да си разбичвам по малко, не съм на ясно обаче на каква максимална височина работят, наи широката ми талпа е 28 см, може би с малкия банцинг ще трябва първо да я набича на парчета на 10 см и след това на дъски?

Иначе имам някой инструменти, длета, винтоверт, бормашина, зеги, малък и голям ъглошлайф, прави ъгли терзии и рендета и др които са ми трябвали покрай къщата. А и тезгях. Скоби разбира се ще трябва да купя а също и др неща които ще потрябват в процеса на работа.

Ако някой му се занимава от Габрово, съм готов и да си платя за изработката на по сложните неща.

Поздрави
шоп - майстор
вт ное 26, 2019 7:12 pmDochevH написа:
тук таме има по някоя видия.

Мого лошо, особено ако има скрити и такива със скъсани глави.
Така е, затова не смея да го дам за разбичване...
bimbaeco - майстор
Комбинираната "машина" на Райдер не бих я пипнал и с чужди ръце. Рачо ковача не го коментирам изобщо.
Ако нямаш пари, продай 2-3 кубика от махагона, купи си машини и от останалото количество ще си направиш сума хубави неща.
Вземи си някой евтин метален детектор и провери материала. Дай го да го обработят някъде и ще вземеш много пари за него.
Дърводелството не е сложен занаят. Трябва желание да работиш и да се интересуваш, и да си старателен. Поне сега има хиляди източници на информация.
Ако трябва да е комбинирана машината, търси това. Може да докараш нтакова за към 1500 от Англия.

Прикачен файл

kity616.jpg
kity616.jpg (107.78 KиБ) Видяна 1924 пъти
Последна промяна от bimbaeco на вт ное 26, 2019 10:08 pm, променено общо 1 път.
mavryt4o - майстор
10см махагон иска три фази. Иначе според мен правилен подход имаш няма какво да добавя. Аз съм от далеч но по твоя край има добри майстори.
Благодаря ви.
Не съм се сещал за метал детектор, а има от къде да ползвам служебен,супер идея.

Един приятел ми обеща да ми даде да си начеша крастата с неговия Raider, като ме слушаше какви ги бленувам.

Колкото до продажба на материал-няма много търговски вид. Ще се опитам да кача някоя снимка след почивните дни.
Задължен съм ви!
dbelev - специалист
Към bimbaeco - Това цена за всичките машини ли е? Може ли малко информация? Линкче? И аз се оглеждам за циркуляр и абрихт-щрайхмус (макар че нямам място хич) и за сега съм се спрял на

https://www.baumarkteu.de/bosch-gts-1 ... 400-21844

И това

https://www.baumarkteu.de/scheppach-hm ... 01-53669
Или това
https://www.baumarkteu.de/makita-dicke ... nb-38972

Ама то само едната машинка струва горе-долу толкова.
Живи и здрави всички :o
bimbaeco - майстор
Машината е една - 5 станции, подредени на една маса. Казва се Кити К5. Неудобното е, че всички станции ползват един и същи мотор и трябва да сменяш ремъците. По-добър вариант и малко по-скъп е Kity Bestcombi 2000. Вече не се произвеждат, но излизат сравнително често в ибей.
  • 1
  • 2

Тема "махагон-машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: