Всичко за дърводелството
Преди години, баща ми купи настолен циркуляр budget BGSS1400 . С него са направени буквално 100-тина отреза и започна да прави много мустаци. Аз не разбирам от дървообработващи машини, но търся из нета и се уча доколкото мога. Въпросът ми е мустаците от какво се получават? От това че машината е много нисък клас или диска се е изхабил или от нещо друго? Ако е диска, сигурно може да се смени, но не намерих дискове със същите означения Ф210х2.8х Ф25.4 24Т. Ф210 е външния диаметър на диска, Ф25.4 на отвора за закрепване (?) а 2.8 е дебелината му, но какво е 24Т? В сайтовете има 30Т, 24Т не намерих. Благодаря
vitorio83 - специалист
пет ное 29, 2019 11:24 amЕрикЕ написа:
Преди години, баща ми купи настолен циркуляр budget BGSS1400 . С него са направени буквално 100-тина отреза и започна да прави много мустаци. Аз не разбирам от дървообработващи машини, но търся из нета и се уча доколкото мога. Въпросът ми е мустаците от какво се получават? От това че машината е много нисък клас или диска се е изхабил или от нещо друго? Ако е диска, сигурно може да се смени, но не намерих дискове със същите означения Ф210х2.8х Ф25.4 24Т. Ф210 е външния диаметър на диска, Ф25.4 на отвора за закрепване (?) а 2.8 е дебелината му, но какво е 24Т? В сайтовете има 30Т, 24Т не намерих. Благодаря
Това 24Т 30Т е броя зъби на диска.
пет ное 29, 2019 11:46 amvitorio83 написа:
Това 24Т 30Т е броя зъби на диска.
Благодаря, а за мустаците някакъв коментар? Ако сменя диска дали ще престанат да се получават?
vitorio83 - специалист
пет ное 29, 2019 12:20 pmЕрикЕ написа:
пет ное 29, 2019 11:46 amvitorio83 написа:
Това 24Т 30Т е броя зъби на диска.
Благодаря, а за мустаците някакъв коментар? Ако сменя диска дали ще престанат да се получават?
Може като начало да пробваш да го заточиш диска на точилар,ако ще режеш по-честичко си купи по-качествен диск.
Angelari - напреднал
Здравейте съфорумници,наскоро закупих настолен циркуляр и установих,че и при моя се получава същият луфт,както на клипа от линка.Искам да разбера дали това е нормално,или е дефект,за да върна машината.Предварително благодсря на всички отзовали се.

Тема "Настолен циркуляр - проблем при рязане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: