Всичко за дърводелството
Angelari - напреднал
Здравейте съфорумници,наскоро закупих настолен циркуляр и понеже не съм в час в тази област ще бъда благодарен да получа компетенти съвети.Проблема е луфта на диска,който е идентичен с този на клипа,дори машинката е същата.Въпроса ми е нормално ли е това,ще има ли проблеми при работа,или е дефект и да го връщам обратно.Благодаря предварително на всички отзовали се,
ZEDYCUS - майстор
Евтините машинки са с колекторен двигател, бързо оборотни и за да се намалят оборотите слагат редукторна връзка преди диска. Луфта е от зъбите на предавката, Нормално е. Важно е да няма страничен луфт. :-D
Angelari - напреднал
Важно е да няма страничен луфт. :-D
[/quote]
Страничен луфт няма изобщо,диска изобщо не мърда като се върти.Благодаря много за отговора,който ме успокои,жив и здрав бъди. :partyman:
mitko64 - майстор
Най- евтините /150-170лв/ са с асинхронни двигатели 800-900W, дискът се монтира директно на ротора, липсват всякакви луфтове. Имам такъв Еинхел 2950об., моторът е с алуминиеви намотки, но е слабичък, над 3см. чам се тормози.
пишман_майстор - майстор
Странно, доста голям "празен" ход има...
Аз съм имал подобни изпълнения циркуляри (с колекторен мотор), с наполовина на показаният ход в клипчето е бил. Най-вероятно за да е такъв на този циркуляр, е с "прави" зъби предавката му, което ще е кофти, ако е така разбира се.
Angelari - напреднал
пет фев 04, 2022 10:45 amпишман_майстор написа:
Странно, доста голям "празен" ход има...
Вчера ходих в Практикер и там пробвах на един подобен Макита и той имаше почти толкова празен ход.

Тема "Настолен циркуляр-луфт на диска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: