Всичко за дърводелството
aroot - специалист
Здравейте.
Имам инструмента, модел 1100 Е на Бош. Напоследък, все по често се налага да го ползвам и след всяко такова, пада голямо обдухване (нямам компресор, че устно), четкане с четка която използвам да иззема стърготините полепнали по чарковете от пред. Най-лошо е като режа дървен материал.
Тъй като много държа да си почиствам машинките след всяко ползване, по-горе описаната процедура почна да ме дразни, та питам има ли някакъв по умен начин? И с какво се мажат/третират движещите елементи и в какъв интервал, че в упътването не ми стана ясно.
Като се замисля, тия въпроси ще важат и за зегето..
EDI - майстор
Купи си за 100-ина лева една прахосмукачка с издухване и ще си решиш и двата проблема - и със събирането на боклук и с издухването на машините.
aroot - специалист
Функцията за обдухване при прахосмукачките ми се чини слабичка като струя и концентрация. Да почистя някакви листа или компютъра, може, но полепнали стърготини или гаден фин прах, вклинен във вентилните отвори ?..
А за прахосмукачката като цяло, съм решил да чакам лидълска с гнездо за инструменти.
А за омасляване нещо..?
Благодаря ти за включването :)
EDI - майстор
Набития прах само разглобяване и четка според мен.
пишман_майстор - майстор
Компресор си иска. С въздух под налягане е най-добре. За мазане масло диференциално. Полепва добре, лесно се издухва с компресор .

Тема "Поддръжка саблен трион (ел.ножновка)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: