Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
Какво знаем дотук:

- Стелажчета (портативни) на които ще се слагат картички (за търговски обект, сергия, книжарница)
- Общия брой стелажчета ще е между 1 и 3 - предстои да се уточни
- Най-добре майстора да е в София, но ако не е, може би поръчителя ще дойде лично да си получи продукта (според зависи къде).
- Размери и повече или по-малко подробен проект ще бъде изработен от поръчителя и предоставен на майстора
- Няма конкретна дата, но е желателно веднъж като се почне, да не се протака излишно.
- Материала предстои да се уточни - примерно шперплат, но всякакви идеи са добре дошли (примерно плексиглас, тел и др.)

Това което ме интересува в този момент е - има ли хора които биха проявили интерес да се запознаят с детайлите, да дадат оферта и да имат готовност за действие скоро след това? Ако да - казвайте в кой град сте.

За един прЕАтел питам. Аз бих го направил с кеф, но няма как да го пратя а и да има ще е твърде сложно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пощя ми се като истинска българка да почна да давам акъли ;-)
Успех на бизнеса!
Lisko - майстор
Еми давай, никой не може да избяга от произхода си, дори и да е емигрирал като мен. ;-)
След 140 гледания на темата и никакъв отговор, съм се примирил, че никой няма желание да се занимае. Ще намерим друг начин.
Например преатела смята че плексиглас или тел са по-добри материали за конкретната цел, за да може картичките да се виждат по-добре.
Трета опция е - прозрачно фолио. Но фолиото не може да стои на маса, трябва да виси я от таван, я на стена. Като правило по стените обикновено няма място. Затова е по-добре да е нещо което да седи самО, не да виси.
Илчо Илиев - майстор
чет яну 23, 2020 7:15 amLisko написа:
След 140 гледания на темата и никакъв отговор, съм се примирил, че никой няма желание да се занимае. Ще намерим друг начин.
Ами ако случайно беше качил някоя снимка, ей тъй, да те разберат по-простите ,какво аджеба иска твоя прЕател, па може и да се навие някой да понаправи нещо...
Доста колеги които имат лазерно рязане, от шперплат могат да направят доста красиви неща ,а и ще са по-евтинки...
iliya_i - майстор
Лиско, ако твоя прЕател беше написал в Гугъла въшебните думички "стелаж картички" виж какво ще му излезе:
https://www.google.com/search?q=%D0%A1% ... 9761605063
А фирмите, дето ги предлагат са същите, дето продават и картичките на едро.

Та като няма някакви специфични изисквания, дето не са казани тук, не виждам защо трябва да е "направи сам".
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 23, 2020 7:15 amLisko написа:
След 140 гледания на темата и никакъв отговор, съм се примирил, че никой няма желание да се занимае. Ще намерим друг начин.
Ами такива неща си се произвеждат. От плексиглас. От тел... Фирми занимаващи се с реклама ги правят.
Lisko - майстор
Благодаря на всички. Вижте сега, аз гоня двояка цел - вярно че искам да помагам на приятеля, но искам да помагам и на хората дето имат хоби. Ако беше само първото, щях да питам - препоръчайте ми на лични, фирма за която знаете/предполагате че прави такива неща.
Не съм дал размери и дизайн, защото логиката върви така - 1. Общо описание, 2. Принципен интерес от майстор, 3. Чертежче с описание от приятеля, 4. сделка с майстора, 5. Изработка.
Не искам да създам у приятеля погрешното чувство, че съм намерил майстор, той да направи 3 , след което да му кажа - ма те във форума препоръчаха да си купиш.
iliya_i - майстор
Лиско, ти би ли се захванал, примерно да си правиш бойлер или да направиш един бойлер за приятел. Да купиш ламарина, да я изрежеш, формоваш, завариш - водосъдържател и външен корпус. Да добавиш тръбите. Да нанесеш антикорозионно покритие. Да ги монтираш едно в друго и напълниш с пяна. Да му монтираш нагревател, защити и т.н.
И ако някой ти предложи да ти го плати, каква според теб би била цената?

Аз бих си го купил, защото на пазара се предлагат достатъчно варианти.

Та не намирам логика в цялото питане на приятеля ти.
Готовите, дето се предлагат се произвеждат в много бройки и с автоматизирано оборудване.

Дали ако някой му предложи да изработи на ръка за 500 лева, нещо подобно на това, дето се продава готово за 100 той ще се съгласи.

Ами най-вероятно за това никой не си предлага услугите.
Lisko - майстор
чет яну 23, 2020 7:48 pmiliya_i написа:
Лиско, ти би ли се захванал, примерно да си правиш бойлер или да направиш един бойлер за приятел. Да купиш ламарина, да я изрежеш, формоваш, завариш - водосъдържател и външен корпус. Да добавиш тръбите. Да нанесеш антикорозионно покритие. Да ги монтираш едно в друго и напълниш с пяна. Да му монтираш нагревател, защити и т.н.
И ако някой ти предложи да ти го плати, каква според теб би била цената?

Аз бих си го купил, защото на пазара се предлагат достатъчно варианти.

Та не намирам логика в цялото питане на приятеля ти.
Готовите, дето се предлагат се произвеждат в много бройки и с автоматизирано оборудване.

Дали ако някой му предложи да изработи на ръка за 500 лева, нещо подобно на това, дето се продава готово за 100 той ще се съгласи.

Ами най-вероятно за това никой не си предлага услугите.
Добре, темата е приключена. Разбирам какво искаш да кажеш но примера ти е пресилен.
Бойлера е доста по-сложно нещо. Мен не ме бърка че никой не отговаря. Даже и приятеля не го бърка -
той не ме е карал да питам, моя идея беше.
Явно съм грешал в допускането, че някой може да види шанс да изкара някой лев с хобито си. Съдех по себе си.

Днес говорих с моя човек и ми каза, че твърдо няма да е от дърво.

Наздраве на всички.
:partyman:

Тема "Търся майстор да изработи стелажчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: