Всичко за дърводелството
miliad - майстор
Хора, не бъркайте кухненски шкафове с конзолни шкафове. Употребяват се по разли4ен на4ин и натоварването на крепежа е разли4но.
valentino76bs - майстор
чет яну 23, 2020 8:42 pmcvetomir_77 написа:
Просто пример (не е реклама на фирмата, това ми попадна първо от търсене на изображения в Гугъл)
За мен това е най-добрата евтина система на окачване. Има възможност за регулиране нивелацията, ако случайно шините не са нивелирани добре.


Изображение
https://kolosbg.com/prod.php?id=1588
На високите шкафове са такива.
cvetomir_77 - специалист
Е те таа кухня виси на такива окачвачи. Имай пред вид, че съм я купил втора употреба преди 3 години когато дойдох да живея в Германия, което означава, че е ползвана поне 10 години.
Прикачен файл:
IMG_4870.JPG
IMG_4870.JPG (99.87 KиБ) Видяна 2188 пъти
Прикачен файл:
IMG_4871.JPG
IMG_4871.JPG (68.31 KиБ) Видяна 2188 пъти

Прикачен файл

IMG_4870.JPG
IMG_4870.JPG (99.87 KиБ) Видяна 2188 пъти
lyubohar - майстор
чет яну 23, 2020 9:09 pmmiliad написа:
Хора, не бъркайте кухненски шкафове с конзолни шкафове. Употребяват се по разли4ен на4ин и натоварването на крепежа е разли4но.
Няма как да бъркам-кухненските шкафове са много по натоварени от тези на питащия.
zz_stefanov - майстор
valentino76bs, убеден съм че ще намериш крепеж за да ги закрепиш здраво за стената. Притеснява ме конструкцията на среднте шкашчета че е направена за да си стоят на крачета. Те са дълбоки 42 санта и като се хванат само в задната част, предвиждам че ще започнат да се кривят.
miliad - майстор
чет яну 23, 2020 9:39 pmlyubohar написа:
чет яну 23, 2020 9:09 pmmiliad написа:
Хора, не бъркайте кухненски шкафове с конзолни шкафове. Употребяват се по разли4ен на4ин и натоварването на крепежа е разли4но.
Няма как да бъркам-кухненските шкафове са много по натоварени от тези на питащия.
Не схващаш какво казвам май.
Кухненските са по тежки-да. Но при тях силите работят на срязване на винта. Шкафа дърпа надолу.
При конзолните шкафове силите са комбинирани-на срязване и опън. Колкото шкафа е по-нисък, толкова силите на опън са по-големи. Получава се лост с опорна точка.
При кухненски шкаф няма кой да се облегне на горния преден ръб, но при конзолен шкаф шанса е голям.
Сега разбра ли какво имам предвид.
И тая идея с триъгълните планки си я избии от главата, защото се закрепват с винтове навити в канта успоредно на силата на опън.
Ако ще се ползва нещо евтино по-добре директен окачвач.https://avlonbg.com/g-obrazni-okachvach ... i-shkafove Поне има опция за реглаж.
Ония горния с куката го забравете, няма защита срещу отка4ане от шината.
Той е супер,но за кухни.
valentino76bs - майстор
Мисля, че си напълно прав!
Трябва да ида по магазините да видя какви Г образни
крепежни планки стойки има само че ми се ще да са по дълги за под шкафа като да имат разпънка но държа да не се вижда нищо.Така шкафа ще легне на на по голяма опора и горе като го хвана мисля че ще е по добре.....
lyubohar - майстор
Miliad,за схващане схващам от една дума.Просто нямаш представа какво е минало през ръцете ми за 70г.
Каквито и да са шкафовете-конзолни,неконзолни няма никакво значение.
Има значение връзката със стената.Ако не е добра и 5кг.да тежат ще се свлекат.
Но всеки си решава как да действа и как да си харчи парите.
cvetomir_77 - специалист
“Ония горния с куката го забравете, няма защита срещу отка4ане от шината.
Той е супер,но за кухни.”

Защитата му на оня горния е че има опция за стягане към стената и става толкова здраво, че можеш да го откачиш само ако развиеш болта, който стяга механизма към шината! И това го знам от личен опит!
miliad - майстор
пет яну 24, 2020 9:30 amlyubohar написа:
Miliad,за схващане схващам от една дума.Просто нямаш представа какво е минало през ръцете ми за 70г.
Каквито и да са шкафовете-конзолни,неконзолни няма никакво значение.
Има значение връзката със стената.Ако не е добра и 5кг.да тежат ще се свлекат.
Но всеки си решава как да действа и как да си харчи парите.
Бай Lyubohar, за твоите 70г добре си се научил, че котка по гръб не пада. Айде, да сме живи и здрави.

“Ония горния с куката го забравете, няма защита срещу отка4ане от шината.
Той е супер,но за кухни.”

"Защитата му на оня горния е че има опция за стягане към стената и става толкова здраво, че можеш да го откачиш само ако развиеш болта, който стяга механизма към шината! И това го знам от личен опит!"

И от кога опцията за вертикален реглаж се превърна в защита от отка4ване. :?
Последна промяна от miliad на пет яну 24, 2020 10:04 am, променено общо 1 път.

Тема "Окачване на мебели на стена." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: