Всичко за дърводелството
valentino76bs - майстор
Здравейте ,имам конкретно питане.Купих тази модулна секция обаче искам да я монтирам на 15см от пода без крака.Поствам схемата на конструкцията има и бележки към нея .Завъртях умишлено конструкцията на 2та високи шкафа за да не се гледат сглобките от горе.Мисля да подложа под цялата долна равнина един алуминиев Г профил 3мм 60х40 да легне на него но не съм сигурен за средните шкафове дали ще е добре и дали няма да паднат?
miliad - майстор
Ока4ва4и горе в ъглите си трябват поне 4-8бр. Винкела долу е само да подпира докато ока4ваш горе, ина4е файда от него няма.
valentino76bs - майстор
чет яну 23, 2020 2:48 pmmiliad написа:
Ока4ва4и горе в ъглите си трябват поне 4-8бр. Винкела долу е само да подпира докато ока4ваш горе, ина4е файда от него няма.
Е що да няма едно е да виснеш от лостта а друго е да висиш пък да си стъпил на нещо.А окачвачи ще има задължително и на малките средни шкафове .Притеснява ме единствено, че са 40см широки.
miliad - майстор
чет яну 23, 2020 3:32 pmvalentino76bs написа:
чет яну 23, 2020 2:48 pmmiliad написа:
Ока4ва4и горе в ъглите си трябват поне 4-8бр. Винкела долу е само да подпира докато ока4ваш горе, ина4е файда от него няма.
Е що да няма едно е да виснеш от лостта а друго е да висиш пък да си стъпил на нещо.А окачвачи ще има задължително и на малките средни шкафове .Притеснява ме единствено, че са 40см широки.
Защото силите които ще действат са основно на изтръгване на винтовете, а не на срязване.
Имаш конзолен шкаф които е по-дълбок, от колкото висок.
Тук ако трябва да вземеш правилния ока4ва4 си едно 50-70 лв назад.
gandonov - специалист
Най-добрата система за окачване на мебели към стена е French Cleat.
Виж дали може да стане по този начин.
Изображение

Изискването е гърба на модулите да е малко по-навътре спрямо страните - за да не се вижда окачването.
Нещо подобно
Изображение
valentino76bs - майстор
чет яну 23, 2020 5:34 pmmiliad написа:
чет яну 23, 2020 3:32 pmvalentino76bs написа:
чет яну 23, 2020 2:48 pmmiliad написа:
Ока4ва4и горе в ъглите си трябват поне 4-8бр. Винкела долу е само да подпира докато ока4ваш горе, ина4е файда от него няма.
Е що да няма едно е да виснеш от лостта а друго е да висиш пък да си стъпил на нещо.А окачвачи ще има задължително и на малките средни шкафове .Притеснява ме единствено, че са 40см широки.
Защото силите които ще действат са основно на изтръгване на винтовете, а не на срязване.
Имаш конзолен шкаф които е по-дълбок, от колкото висок.
Тук ако трябва да вземеш правилния ока4ва4 си едно 50-70 лв назад.
Може ли линк или снимка да го видя?
valentino76bs - майстор
чет яну 23, 2020 5:50 pmgandonov написа:
Най-добрата система за окачване на мебели към стена е French Cleat.
Виж дали може да стане по този начин.
Изображение

Изискването е гърба на модулите да е малко по-навътре спрямо страните - за да не се вижда окачването.
Нещо подобно
Изображение
Гърба е точно така по навътре с около 1 см. но е от фазер,и понеже обърнах конструкцията и окачвача ще е на страницата.
miliad - майстор

Това е по-евтиния и лесен за монтаж вариант.
cvetomir_77 - специалист
Просто пример (не е реклама на фирмата, това ми попадна първо от търсене на изображения в Гугъл)
За мен това е най-добрата евтина система на окачване. Има възможност за регулиране нивелацията, ако случайно шините не са нивелирани добре.


Изображение
https://kolosbg.com/prod.php?id=1588
lyubohar - майстор
Като ги гледам тези шкафове не са по големи от такива висящи за кухня.
Навремето бях си направил кухненски от стари секции.Дълбоки поне 40см.
Набити букови дюбели 3-4см.диам.в тухлената стена.С винтове.
Изкараха 25г.После сложихме по поръчка кухненски-29см.дълбоки.
Майсторите бяха сложило 4 винта с някакви дюбели.
После правихме ремонт на ел.инсталацията отдолу.Двата винта бяха скъсани!
Сега има 4 по големи дюбели и винтове.
Отдолу и старите и новите бяха подпрени на плочките.
Сигурно имате представа колко тежат чинии и тенджери.
Още не са паднали в/у половинката. :-D
Та добра идея е този винкел отдолу.И триъгълни планки горе по ъглите,
хващащи страничните и горни плоскости.
Хубави дюбели и винтове отвътре.Излишно оскъпяване са конструкциите по горе на снимките.
Освен това ще има кухини и ако Ви налазят разни твари трудно ще ги намерите.

Тема "Окачване на мебели на стена." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: