• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Здравейте, търся каретка за фреза родопи, по обявите основно се продават с фрезата. Фрезата е произведена в Любимец, открих някакъв стар номер, но дава грешка, писах им емайл, но нямам отговор, предполагам отдавна не работи предприятието. Ако някой от Любимец чете и има иформация относно ситуацията със завода и дали има някакви залежали каретки ще се радвам да ми пише. Писах си и с Якоруда, но това да си имаш взимане с български производители е голема мъка – предлагат ми втора ръка фреза родопи с каретка, уж продават каретки отделно за техните фрези, но отказват да ми пратят снимка и да ми кажат цена понеже няло да стане на моята фреза, върпреки че им казвам, че това е мой проблем. Фрезите на Силистра са коренно различни и техните каретки наистина няма да станат, но тези от якоруда са много подобни на любимецките, макар и да изблеждат по-ламаринени. Оригинална най-добре, но ако не намеря скроро ще се наложи да си я правя. Мерси.
ZEDYCUS - майстор
https://www.olx.bg/ad/chasti-za-darvode ... 88iap.html
Виж този човек, точен и коректен е. Има греда и каретка в обявата-за якорудски машини са.
От него взех водачите за абрихт, та съм много доволен. Чисто нови са.
PIP - майстор
Мерси, може да му звънна утре, че сега е късно да видя дали има нещо дето да ползвам, но от снимките по-скоро на бор апарат ми изглежда и час то каретка. Мерси.

Продадена е :sad:
PIP - майстор
Благодаря за линка, но съм поръчал релси и лагерни тела от тук и чакам доставката от чужбина, поръчал съм и стяга, която също е на път, а осталото ще го направя от дърво, като дойдат частите. Мерси :)
mavryt4o - майстор
Това което смяташ да правиш надявам се планираш да се монтира и размонтира върху плота?
PIP - майстор
съб юни 13, 2020 7:30 ammavryt4o написа:
Това което смяташ да правиш надявам се планираш да се монтира и размонтира върху плота?
Не, ще се монтира като оригиналната отпред с фиксиран плот на нула с плота на фрезата и подвижен отгоре върху двата на който ще е линеала. Разликата ще е, че релсите ще са по-къси (1м), за да не стърчат, понеже не ми трябва толкова движение и няма да е подвижна нагоре/надолу.

Мислих за варианта, за който споменаваш на scm и им писах за цена, но 900лири е много, а и предпочитам класическото решение.
mavryt4o - майстор
съб юни 13, 2020 9:31 amPIP написа:
съб юни 13, 2020 7:30 ammavryt4o написа:
Това което смяташ да правиш надявам се планираш да се монтира и размонтира върху плота?
Не, ще се монтира като оригиналната отпред с фиксиран плот на нула с плота на фрезата и подвижен отгоре върху двата на който ще е линеала. Разликата ще е, че релсите ще са по-къси (1м), за да не стърчат, понеже не ми трябва толкова движение и няма да е подвижна нагоре/надолу.

Мислих за варианта, за който споменаваш на scm и им писах за цена, но 900лири е много, а и предпочитам класическото решение.
Идеята ми е от личен опит. Трябва да е максимално близко до шпиндела. Оригиналната се повдига и измества по-близко до шпиндела но за малки детайли си иска пак удължение на плота. Гледах едни доста кадърни приспособления с плексиглас в които се хваща детайла и се плъзга по плота и линеала ни ти вече си решил.
PIP - майстор
...и подвижен отгоре върху двата на който ще е линеала.... точно това имам предвид и аз, за едно и също нещо пишем, просто ти си заменил оригиналния горен чугунен плот с дървен :wink: и моя планирам да е дървен, но аз нямам избор.
mavryt4o - майстор
съб юни 13, 2020 2:00 pmPIP написа:
...и подвижен отгоре върху двата на който ще е линеала.... точно това имам предвид и аз, за едно и също нещо пишем, просто ти си заменил оригиналния горен чугунен плот с дървен :wink: и моя планирам да е дървен, но аз нямам избор.
Не съм го заменил там си е. Той излиза над плота и се мести към шпиндела но за малки детаили пак ми е далеч и съм сложил дървения да го удължа и пак преправяне... Трябва да е много масивно и стабилно това удължение защото поне при мен перпендикулярното фрезоване създава доста неприятно биене. Рамото става дълго от водачите до мястото на фрезоване и иска масивен плот.
  • 1
  • 2

Тема "каретка за фреза родопи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: