Всичко за дърводелството
dimovdid - специалист
Здравейте, Колеги!
Имам дъбов паркет, положен преди около 25 години. Навремето имаше много хубав реактивен лак. Тогава го минах 3 ръце. Стана перфектно и още държи. В по-голямата си част е като нов. Но на някои места е малко захабено покритието.
Преди години бях попаднал на едно средство "Opti" за почистване и частично възстановяване и наистина останах много доволен. Но вече не мога да го намеря.


Използвал съм го и за лакирани дървени мебели. Много хубав препарат, но не се предлага вече.


Въпросът ми към Вас е: Какво използвате за целта? Ако някой има някакъв опит моля да сподели. Но не става дума за средства от рода на Пронто и др, които само почистват. Това нанасяше и един много траен слой върху паркета. Буквално ставаше като нов.

Прикачен файл

IMG_20200508_094742-.jpg

Прикачен файл

IMG_20200508_093133-.jpg

Прикачен файл

IMG_20200508_093124-.jpg
dimovdid - специалист
Малко повдигам темата.
Никой ли не си е освежавал паркета и дървените мебели?
Когато в началото направиш нещо и е лакирано добре, всичко е окей и изглежда хубаво. Но с времето (след години) колкото и да си внимателен тук-таме се появява захабяване. Но то не е чак толкова много, че да се налага повторно лакиране. Просто може с подходящи препарати да се върне част от първоначалния му "блясък".
Мислех си, че темата е интересна и ще предизвикам поне малко интерес.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 11, 2020 6:32 pmdimovdid написа:
Мислех си, че темата е интересна и ще предизвикам поне малко интерес.
Тя, темата е интересна, ама си писал пълни глупости, та, аз поне, си мълча
dimovdid - специалист
Не искам да изпадам в излишни спорове.
А сега кажи кои са глупостите.

Изобщо в някои теми попадам на много грубо отношение и опорочаване на добрия замисъл на форума-именно споделяне на опит и взаимопомощ.
А не изтъкване и грубо отношение.

Тук говоря за освежаване, не за възстановяване на покритието.

Кажи сега кои са глупостите.

Не трябва да се нарушава добрия тон!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С препарат за дървени повърхности мажеш лак и си доволен, какво повече да ти коментирам
mavryt4o - майстор
Изхабено лаково покритие не можеш да освежишс препарат. Само пак с лак но без хубаво шлайфане става като драно коте. Ако е восъчно-маслено има препарати на восъчна основа и наистина става като ново. Вероятно и моя отговора не ти харесва ама тва е общо взето от мен.
dimovdid - специалист
Благодаря , mavryt4o!
Отговорът ти ми хареса, напълно логичен и поднесен по човешки начин.
Наясно съм, че без последващо шлайфане и лакиране не може да се получи качествено цялостно покритие.

Аз говорих за освежаване на захабени места, които не са чак толкова много и не чак толкова захабени. Просто повърхностно лакът се е матирал на някои места. Частично не мога да го лакирам, представи си какво ще стане. А и нямам от същия лак.
А с този препарат, който показах в първия пост ефектът е много добър и траен. В същото време и почиства. Предполагам, че се нанася някакъв макар и восъчен слой върху повърхността.
Избягва се голямата и скъпа хамалогия по цялостно прелакиране на паркета, което може да се отложи във времето.

Би ли ми подсказал за кои препарати на восъчна основа говориш.
EDI - майстор
Виж на Губра восъчните пасти.
dimovdid - специалист
Еди, Благодаря ти!
Не бях попадал на този сайт. Има много интересни неща.

Току-що говорих с представител на фирмата. Попаднах на един изключително любезен господин. Фирмата предлага препарати за реставрации и възстановяване на мебели от дърво. Предложи ми 2 продукта от техните.
И двата съдържат восък и могат да се нанасят върху лак и захабени части.

Ще ги проуча и ако ги използвам ще дам отзив какво се е получило.

пс: Еди, благодаря ти още веднъж за информацията. Кратко, ясно и точно на място.
вт май 12, 2020 2:00 pmdimovdid написа:
Еди, Благодаря ти!
Не бях попадал на този сайт. Има много интересни неща.

Току-що говорих с представител на фирмата. Попаднах на един изключително любезен господин. Фирмата предлага препарати за реставрации и възстановяване на мебели от дърво. Предложи ми 2 продукта от техните.
И двата съдържат восък и могат да се нанасят върху лак и захабени части.

Ще ги проуча и ако ги използвам ще дам отзив какво се е получило.

пс: Еди, благодаря ти още веднъж за информацията. Кратко, ясно и точно на място.
Здравейте.
Някакъв резултат по темата?
Благодаря.

Тема "Поддръжка (освежаване) на лакиран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: