• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Както колегата по-горе каза, най-лесният и евтин вариант е АКРИЛ, Но най-правилният е: разковаване на сачака, изчистване на всичката мизерия, коване на нов сачак, като над него се реди каменна или стъклена вата затворена отгоре с ОСБ, а отдолу с полиетиленово фолио, като на местата на които се свързва фолиото със следващата лента фолио се лепи със силикон, както и по краищата също се лепи със силикон за стените (гредите). Фолиото се кове за гредите с такер. Става и с гипскартон, но за да не сцепи после картона, трябва да се направи скара от профили за гипскартон и също да се сложи изолация, от което следва, че ще падне нивото на стаите (ще се намали височината).
red_ribbon - помощник
Благодаря на всички за споделения опит и мнения! Тепърва ще обмислим предложенията ви и ще преценим кое е по силите и бюджета ни :)
Бъдете здрави!
silent - майстор
Аз сложих в подобна ситуация окачен таван с ватирани платна не е скъпо и лесно се монтира...едната ми стая все още е с експеримент който се оказа удачен ...дебели тапети залепени на тавана...
Lisko - майстор
Гласувам да се пробва първо с акрила.
шоп - майстор
Щом се местите да живеете постоянно без изолация на тавана и то сериозна не виждам как ще стане.

Ако покрива е здрав, и не тече и не мислите да го ремонтирате в близките 10-15 години аз бих положил 5-10 см полиуретанова изолация-пръскана върху сачака.
Последна промяна от шоп на чет юли 23, 2020 2:35 pm, променено общо 1 път.
aroot - специалист
Отворилият темата си е казал финалните думи, и явно няма смисъл да правя коментар, но тъй като форума ми е помогнал много дори и с "остарели" теми, ще си позволя да споделя следното. Както 1та работа, при нов строеж е да се направи тоалетна, така и първата работа при покупка на стара къща е ремонта на покрива и основите. И двете заради водата..
Няма "мераклия", прескочил това и да прокопса..
cvetomir_77 - специалист
чет юли 23, 2020 2:29 pmaroot написа:
Отворилият темата си е казал финалните думи, и явно няма смисъл да правя коментар, но тъй като форума ми е помогнал много дори и с "остарели" теми, ще си позволя да споделя следното. Както 1та работа, при нов строеж е да се направи тоалетна, така и първата работа при покупка на стара къща е ремонта на покрива и основите. И двете заради водата..
Няма "мераклия", прескочил това и да прокопса..

+1
  • 1
  • 2

Тема "Дали спаснието е само гипскартон върху сачак?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: