Всичко за дърводелството
marian1 - майстор
Слушай сега
Баш 755 е ножчето
Това че не успяваш да го стегнеш с долната пластина, не означава че горната не го стяга...
Сега схвана ли...
И моето е такова само че Декер, и е на същия принцип.
Кофти че си разхлабил долната пластина, сега ще ти е трудно малко да настроиш ножовете в една равнина.
Ако имаш някакви неясноти още...питай
Тези ножчета са двъстранни, т.е.и двете страни са режещи. След време обръщаш. Успех!
kozl - майстор
А защо ми се струва, че 51 е завинтено наопаки :?
Всъщност жлебовете на 51 към ротора ли трябва да са и ако да, как тагава ножчето ще се вкара без да се развият болтовете на 51 :?:
silent - майстор
Едва ли ще си купя ново...почти не ползвам този инструмент...
Инак ще пробвам с новите ножчета...снимал съм ги монтирани на първите две снимки....
Ще пробвам и това което казва колега ....въможно е да е прав...с долната да се регулира положението на ножчето - тя има овални отвори и се мести радиално -т.е. колко да се показва ножа а всъщност горния сегмент да го защипва.....
Жлебовете са към ротора и като се стегне 55 то ножчето се движи аксиално и може да се подпъхне....
kozl - майстор
Това 55 не видях кое е.
Колко да надстърча и успоредност към оста на въртене.
Но ако трябва да се разхлаби 51 за да се вмъкне ножчето м-у роторното тяло и 51, то тази настройка ще се загуби.
Та въпроса е, че аз от снимките виждам, ме сглобката на 51 е със жлебовете към роторното тяло, което мисля, че и на чертежа е така. Т.е ножа се фиксира м-у 51 и роторното тяло, НЕ м-51 и 52.
То и аз имам некаков Бош де го ползвам еднаж на 3 години та за тва умувам. Ножове до ся не съм барал.
Мисля че схванах. 51 е така замислено, че да не стяга ножчето и то ще може да се движи по жлебовете, т.е да се извади и смени. А след затягане на 52, 51 притиска ножа съм роторното тяло да не се движи и по каналите.
silent - майстор
Да така казва колегата ...и вероятно с 51 се настройва колко да се подава ножа и после се стяга с другия сегмент с трите болта.
Някой може ли да ми каже как се настройва ножчето колко да се подава над плочата и коя плоча да взема за ориентир тази отзад неподвижната голямата или се настройва по предната подвижната плоча....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 06, 2020 9:24 amsilent написа:

Някой може ли да ми каже как се настройва...
Пуснала съм клипче!
silent - майстор
Благодаря на всички за помоща и на n_a за клипчето...
Ще пиша как съм се справил.
marian1 - майстор
Ами аз не гадая...аз го говоря от собствен опит. Нямам възможност сега да отварям клипчето,но според мен:
Изваждаш малко повече основата с ножчето, попритягаш , но не силно, слагаш ножчето върху стъкло, и притискаш. Така и на двете ножчета, за да излизат равномерно ножовете и да работяти двата.
П.П. върху стъклото не е лошо да сложиш защита да не изтъпиш ножовете. Хартиено тиксо или лист хартия.
Успех...пиши как се справи.
silent - майстор
Рапортувам. Първо балагодаря на всички за помоща.
Второ всичко бе точно така както го каза Мариан.
С долната пластина се регулира колко да се подава ножа, но тя не стяга ножчето и то се движи аксиално свободно и може да се сменя и завърта без тя да се развива. Горната пластина стяга ножчето.
Следвайки съветите ви сложих новите ножчета регулирах ги и тествах рендето. Огън е работи перфектно.
Заблудата ми беше породена от това че нямаше ножчета и дефакто рендето е работило без ножчета като пластината която ги регулира е заточена като нож. Дано това е полезно и да други като мен.
Желая ви хубава вечер и благодаря.

Тема "Смяна на нож на старо ренде Бош. Как ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: