Всичко за дърводелството
radius - майстор
Хаха, той живее на горната улица.
Може да мръдна утре до магазина
P.S. Няма да мога да отида. Имам още 4-5 дни за избор и очаквам някой да влезе рязко в темата с "Ааа имам ги точно тия от 10г., страшни са, искам да си купя още 4-5 да имам, но няма смисъл, щото не се чупят." :lol: :lol:
PIP - майстор
чет авг 20, 2020 10:19 amradius написа:
След години вярна служба, лидълските ми стеги се изпочупиха и е време за нови. Тоя път ще са по-скъпи.
Като дължина 300мм ме устройва, дълбочината не е критична. Гледам Стенли, Беси, Бахко, Волфкрафт и от тоя род, до към 30-35лв/бр.

Стенли
https://tashev-galving.com/product/105% ... Stanley%20
Беси
https://www.onlinemashini.bg/stqga-s-ba ... 0-mm/56697
Бахко
https://www.bahcoshop-bg.com/catalog/da ... o-qcg-300/

Волфкрафт:
https://tashev-galving.com/product/105% ... 0EHZ%20PRO


Стенлито с примамлива цена, но само 45кг сила.
Беси 700Н, което пак не е много.
Бахко звучи добре, но не ги познавам що са марка са.
Волфкрафта май са ми най-на сърце, но да не се изложа, питам първо. Да не се окаже, че бесивски 700Н са повече от 90кг волфкрафтски :) .
От размера, за който питаш имам на Irwin, от следващите по-големи размери (имам предвид шината, не дължината) имам на bessey. Стягите на беси са с много по-добра “скоростна кутия“ и са по-силни от Irwin (ползвал съм и големия еквивалент на irwin които имам) и като цяло няма място за сравнение. Ползвал съм и подобни на стенли, но тези на беси са по-добри. Най-добрите, които съм виждал и ползвал са стари метални на Irwin/record за железари, които нямат нищо общо с каквато и да е марка и модел бързи стеги на пазара в момента – много здрави и много силни, но за съжаление не се произвеждат повече, поне аз не открих като търсих.
radius - майстор
БахГо чуденето, поръчах БахКо , ама след 2 семици ще дойдат, щото сигурно ги произвеждат по поръчка :lol: :lol: :lol: :lol: . Или пък са толкова хубави, че завода не смогва и е със записвания :mrgreen: :mrgreen:
ZEDYCUS - майстор
Дойдоха ли стегите, минаха две седмици вече. Сподели малко впечатления ако си ги подпукал с работа.
Че се чудя на два броя бързи за поставяне на чела на чекмеджета, да се улесня малко.
radius - майстор
Не 2, а 3 седмици минаха, ама нема нищо. Големи несериозници от Бахко шоп, още на поръчката, ам то нямаме ги налични, след 2 седмици, ама то спедиторите може да се забавят. Звъннах им след втората седмица, ама пича беше отпуска и ще ми звънне като се върне. Е, не ми звънна цяла седмица и утре поръчвам Волфкрафта. Е.ем ти и онлайн магазина. :evil: Просто не ми трябват точно сега и си позволих да изчакам.
ZEDYCUS - майстор
Яснооо, няма да е "бахго", ще поровя да видя какво ще харесам.
radius - майстор
Не ми върви с тия стеги. От Ташев ми изпратили вместо 2 бр EHZ pro, една Pro и една Easy (с 5-6лв по-евтина). Сега ще я връщам, но поне можах да ги сравня. И двете са 90кг, но тая Easy по-кекава и гънеща се, макар да е с по-масивна глава и по-дебела шина.
За про много ми хареса, че стягата бързо става на разпъваща и че жълтия спусък не само освобождава, но и разтяга. Така като си с една ръка е много удобно да доразпънеш малко. Сигурно и други хубави го имат това, но аз не съм имал такава. Много по-силна е от лидълската и някаква нонейм (ерго или нещо подобно беше).
И най-хубавото при макс ход на спусъка прибира с 5мм, лидълската с 4мм, а ергото с 2.5мм.
EDI - майстор
Лидълските, след първата партида преди години, вече не стават.Троша ги като кибритени клечки.Писна ми да ги ремонтирам и ги изхвърлих.Евромастър са по-здрави.Сега ще си купувам няколко нови, мисля да пробвам някой модел на Беси.
nikolson - майстор
Азползвам за бързи стяги Ъруин, имам и техни щипки. Имам наследство и стари винтови. С Вруин не съм имал проблем (пу-пу). Хем не са от екстрийм серията.
ZEDYCUS - майстор
EDI
Сега ще си купувам няколко нови, мисля да пробвам някой модел на Беси.
Еднакво мислим, реших и аз да се поглезя с ново и лачено. Оная вечер се разтърсих и харесах в Ташев на изтичаща същата вечер промоция едни Бесита GK45 дето не са баш бързи(автоматични), но става да работиш донякъде и с една ръка. Стягат с 2000нютона. С редуктор в дръжката са и лостче за блокиране, което позволява да придвижа челюстта леко с една ръка и да стягам после с дръжката.
Вече ги сефтосах днес , но бяха много дълги за предназначението дето ми трябваха, събиране страници на шкафове и монтиране на чела, та поигра ножовката и ги скъсих на 10см работна широчина. Затова търсих с по голяма сила на стягане.
А цената на промоцията заедно с отстъпката 5 % ми легна на 38лв бр и безплатна доставка. По евтино беше да взема дългия модел и да го срежа на нужната ми дължина. :axe: Нали викат признат грях не е грях. :-D
Ако не забравя утре ще ги фотна в работна обстановка. Доволен съм, въпреки че наглед изглеждат пластмасови и нефелни малко. Но щом задържаха 104см горни шкафове да ги свържа без да мръднат наникъде. :supz:
Старите бях ги взимал от руския пазар, навремето къде 12 години, еднопосочни с едни ламаринки за задържане, но взеха да изтърват като стягаш. :partyman:

Тема "Избор на бързи стяги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: