• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
plamen.paskov - напреднал
Здравейте,
Харесал съм си в нета ето този цвят за таван: https://photos.app.goo.gl/sTGCXzid8fXTEpZh8
Ще съм благодарен, ако ме насочите каква марка и цвят байц да купя, за да постигна приблизително подобен цвят. Дървото върху, което ще се нанася е бял бор. Имам и още един въпрос - какво е мнението ви за продуктите 3 в 1, които бих могъл да използвам в този случай. Моето е като да сравнявам всесезонни гуми с летни или зимни, но ми е интересно вашето тъй като аз не съм специалиаст в областта. Майсторът твърди, че за вътрешна употреба няма проблем да е 3 в 1.
Ето и снимка на самия таван: https://photos.app.goo.gl/D3TUKoSgvuSpFhuM8
Благодаря!
sbh - специалист
Според мен тавана на първата снимка е с дъбови дъски от много високо качество и това няма как да се постигне с байц върху чамови греди. Освен това байца се нанася върху дървото преди маслото или лака и тези петна които се виждат на втората снимка трябва да се отстранят.
plamen.paskov - напреднал
вт ное 03, 2020 12:17 pmsbh написа:
Според мен тавана на първата снимка е с дъбови дъски от много високо качество и това няма как да се постигне с байц върху чамови греди. Освен това байца се нанася върху дървото преди маслото или лака и тези петна които се виждат на втората снимка трябва да се отстранят.
Мерси за отговора! Петната са от проба с някакви продукти 3 в 1 и ще бъдат отстранени.
djogobg - специалист
Аз пък, като гледам маркираните зони, как са с повтаряща се шарка си мисля, че това е фурнирована греда. Може и да се бъркам, но доста еднакви ми изглеждат(червено с червено и лилаво с лилаво).

Прикачен файл

image_2020-11-03_125822.png
plamen.paskov - напреднал
вт ное 03, 2020 1:00 pmdjogobg написа:
Аз пък, като гледам маркираните зони, как са с повтаряща се шарка си мисля, че това е фурнирована греда. Може и да се бъркам, но доста еднакви ми изглеждат(червено с червено и лилаво с лилаво).
С две думи ме отказахте :)
djogobg - специалист
вт ное 03, 2020 2:42 pmplamen.paskov написа:

С две думи ме отказахте :)
Извинявай, не ми е била това целта. Байцовете не са прекалено скъпи - все ще имаш някоя останала греда или парче летва, може да експериментираш върху тях. Обърнах внимание на повтарящата се шарка от гледна точка на това, че може би не е направено с байцване, а по-скоро е боядисан ламинат(не знам защо написах че е с фурнир), но сигурно има как да се доближиш до такова изпълнение.
Това, което може да е пречка е фактът, че чамът не е толкова плътна дървесина и шарките са по-едри, което не знам, как ще изглежда с такъв цвят.

На цвят нещо от сорта - дъб, орех, тъмен дъб/орех или стар дъб/орех, ако има, но го виж на живо, как ще изглежда. Има голямо значение как ще го разредиш.
plamen.paskov - напреднал
вт ное 03, 2020 5:06 pmdjogobg написа:
вт ное 03, 2020 2:42 pmplamen.paskov написа:

С две думи ме отказахте :)
Извинявай, не ми е била това целта. Байцовете не са прекалено скъпи - все ще имаш някоя останала греда или парче летва, може да експериментираш върху тях. Обърнах внимание на повтарящата се шарка от гледна точка на това, че може би не е направено с байцване, а по-скоро е боядисан ламинат(не знам защо написах че е с фурнир), но сигурно има как да се доближиш до такова изпълнение.
Това, което може да е пречка е фактът, че чамът не е толкова плътна дървесина и шарките са по-едри, което не знам, как ще изглежда с такъв цвят.

На цвят нещо от сорта - дъб, орех, тъмен дъб/орех или стар дъб/орех, ако има, но го виж на живо, как ще изглежда. Има голямо значение как ще го разредиш.
Благодаря много за мнението! Шегувах се. Обиколих няколко магазина, за да разгледам какви цветове има и засега не откривам нищо такова. Най-близкото, което намерих беше в ойкос, но там вместо да кафенее леко лилавееше и това ме спря да купя оттам. Както казваш и аз стигам до извода, че най-добре ще бъде да взема няколко парчета от дървото и да ми направят мостри, защото както спомена може би разреждането е изключително важно, също така и дървото върху, което се нанася.
Благодаря отново за мнението!
torbalan - Дървен философ
Имам греди на двора, дето са изкарали десетина години.
Обработвани са с Forte.
Не съм от най-старателните.

Според мен за вътрешно, каквото и да купиш, ще свърши работа.
radius - майстор
Чама жълтее, трудно ще стане като дъб. Според мен, трябва първо да се избели и тогава да се търси твоя нюанс.
stridata - специалист
Тавана за пример според мен е Дъб, а иначе за твоя случай ползвай масло, а не байц и лакиране. Демек маслото ще ти е нещо като това 3:1 квото и да е това. Байц, грунд, лак = Масло. Има доста масла с Античен вид, ще ти свършат работа. Производителя също е без значение в твоя случай. Земи си нещо евтинко.
Последна промяна от stridata на ср ное 04, 2020 10:38 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Байц за таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: