• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
aroot - специалист
Здравейте.
Имам няколко дъски от дугласка и искам да направя подпрозоречен перваз от тях.
Дъските са с променлива широчина, 10 до 15 см, като на мен ми трябват 20 + (зидария+гиспокартони на конструкция и т.н.).
Идеята ми е да слепя две дъски - с дибли и лепило, но дали дебелината от 2 см ще е достатъчна? Някаква идея как да подходя?
И най-важното, дъските са необработени, дали ще стане с електрическо ренде да ги рендосам? В смисъл, нямам възможност/място за големи играчки.
В момента още по сайтовете има промоции, ренде син бош 26-82 е около 300 лв и се чудя дали да го взимам ида рендосвам на ръка... Другият вариант е да търся транспорт за дъските, да ги карам на дърводелец, той да направи всичко описано по-горе и аз само да ги поставя. Ясно е, че така ще стане по професионално, но не знам колко би струвало като упражнение, а и друго си е аз да го направя лично..
bimbaeco - майстор
https://woodbg.blogspot.com/2015/10/blog-post_16.html
Купи си едно ръчно ренде, 3 стеги и един трион за половината пари, които се гласиш да дадеш за боша и действай.
PIP - майстор
С ел. ренде е голяма вероятността да ги 'накопаш' и да стане по-зле, отколкото са сега. За челата става, но за широката част е рисковано, ако нямаш опит и дебелина за грешки. Най-добре ги занеси на майстор да ти ги направи на плоскости, а ти ако имаш фреза и зеге си ги оформи и монтирай.
mavryt4o - майстор
Малко тънеят 2 см след обработката ще паднат на..... Иначе всичко може зависи колко си мотивиран :-D
aroot - специалист
Благодаря на включилите се.
Мерак има, мотивация има. Проблема е малко във времето и комшиите следящи за всеки децибел..
Прочетох статията от линка, доста помогна. Едно хубаво ръчно ренде + 3 стеги за плоскости минават парите на боша, но схванах идеята.
mavryt4o - майстор
пет ное 27, 2020 11:44 amaroot написа:
Благодаря на включилите се.
Мерак има, мотивация има. Проблема е малко във времето и комшиите следящи за всеки децибел..
Прочетох статията от линка, доста помогна. Едно хубаво ръчно ренде + 3 стеги за плоскости минават парите на боша, но схванах идеята.
Какво визираш под хубаво Veritas ли? Изпадат добри попадения в олх аз моето Стенли 4 го взех 50лв.С него автоматично ти отпадат децибелите и проблемите с съседите . Стяги ще ти трябват при всички случаи няма значение дали имаш ел. или ръчно ренде има от 10лв. и от 110.
aroot - специалист
Да, тях визирах ;)
Благодаря за съветите, сега направих бърз обзор на продавалника. Да видим какво ще стане.
А стегите, предполагам ще ми трябват на-малко 2 от тези като в линка:
https://www.olx.bg/ad/darvodelska-styag ... 8leJU.html
bimbaeco - майстор

Стегите от Лидъл са без грешка (винтовите). 3 броя са 15 лева. Имам около 70 рендета, нито едно не е Веритас :). Ако някой има и мисли, че Стенли или Рекорд са по-лоши, да дойде да се пробваме :)
aroot - специалист
Благодаря за клипчето.
Все забравям,че дори и да нямаш пари, стига да знаеш как, нещата стават..
PIP - майстор
пет ное 27, 2020 12:08 pmaroot написа:
Да, тях визирах ;)
Благодаря за съветите, сега направих бърз обзор на продавалника. Да видим какво ще стане.
А стегите, предполагам ще ми трябват на-малко 2 от тези като в линка:
https://www.olx.bg/ad/darvodelska-styag ... 8leJU.html
Тея стеги не ти трябват, особено на тая цена. Купи си нормални стеги, които ще ги ползваш и за други неща.
  • 1
  • 2

Тема "Подпрозоречен перваз от Дугласка ела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: