• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
mitko64 - майстор
Понеже стана въпрос за стационарен монтаж, лидълският позволява такъв, пише си в упътването, а в комплекта има и две винтови стеги.
bisermonov - специалист
То хубаво човек да има техника но първото нещо което трябва да си зададе човека въпроса е какво ще правя с тая машинка или каквото там си купува. Специално тези с лентови шкурки са за по-интензивно отнемане, ако има да изравняваш разлики при залепени детайли от порядъка на 1-2 мм. става бързо. Затова питам какво е целта…. Те за това са подходящи а иначе може да си жулиш каквото ти душа сака.
cvetomir_77 - специалист
пет яну 29, 2021 10:52 ambisermonov написа:
То хубаво човек да има техника но първото нещо което трябва да си зададе човека въпроса е какво ще правя с тая машинка или каквото там си купува. Специално тези с лентови шкурки са за по-интензивно отнемане, ако има да изравняваш разлики при залепени детайли от порядъка на 1-2 мм. става бързо. Затова питам какво е целта…. Те за това са подходящи а иначе може да си жулиш каквото ти душа сака.
Точно за това го ползвам (имам един Райдър, който обаче вече умира). Лепя си сам плоскости, но абрихта ми е малък и използвам шлайфа за грубо изравняване на големите площи, след което минавам няколко ръце с ексценър шлайфа. Резултата е сравнително бърз и задоволителен.
stamenov1 - специалист


Такъв шлайф, няма ли да е по удобен за вашата работа със плотове.
cvetomir_77 - специалист
пет яну 29, 2021 3:21 pmstamenov1 написа:


Такъв шлайф, няма ли да е по удобен за вашата работа със плотове.
Удобен е, но на мен правенето на мебели ми е хоби и ги правя само за семейството си. Не си изкарвам парите с този занаят, а нямам толкова място в работилницата си.
stamenov1 - специалист
И на мен вече е така, но втория вариант не е сложен и не заема място като се закачи на стена. Но всеки сам си знае какво му положението. Успех с хобито. Преди време си взех от Лидъла комбинирания шлайф със сменяеми приставки, правоъгълна, триъгълна и кръгла осцилираща, но още не съм го ползвал и ме мога да дам отзиви как работи. Ще го пробвам на пролет, като се постопли.
mavryt4o - майстор
Не ангажирам с мнение за мен няма нищо по-добро за подобен тип операция от ръчното ренде.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на лентов шлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: