Всичко за дърводелството
ORI0N - помощник
Здравейте,
Може ли да ми помогнете с информация за това какви материали ще са ми необходими за изграждане на дървено стълбище за вилата ни . Приложил съм схема която направих от един руски сайт. Знам , че дъбовият материал е най-предпочитан, но бюджетът не го позволява и най-вероятно ще е чам. Главно ме интересува каква дебелина талпи да използвам, колко дебели да са стъпалата и дебелина на гредите.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Прикачен файл

pic5.jpg
pic5.jpg (104.96 KиБ) Видяна 900 пъти

Прикачен файл

pic4.png

Прикачен файл

pic3.png

Прикачен файл

pic2.png

Прикачен файл

pic1.png
шоп - майстор
пон фев 15, 2021 7:18 pmORI0N написа:
Главно ме интересува каква дебелина талпи да използвам, колко дебели да са стъпалата и дебелина на гредите.
Ами то на скиците всичко е дадено:
50 х 300 за стъпалата
230х50 за гредите
Имай впредвид, че руснаците обиковенно дървените греди ги съчетават отдолу с ГВ стомамен профил.
mavryt4o - майстор
Избрал си материала, имаш размерите на детайлите. Не разбрах какво питаш?
ORI0N - помощник
Т.к. стълбището ще е отворено от дясната си страна , ще трябва да се направи парапет- не ми ясно какви са материалите за него. Другото неясно е площадката, която е на чупката- от дюшеме мога ли да я направя или трябва да е със същите плочи като на стъпалата. Не ми е ясно трябва ли да се правят "подпорни" колони по самото стълбище, т.к. на схемата не са дадени. И последното, което не мие ясно е защо използват дълги шпилки (тетива) захванати успоредно на стълбите?
bisermonov - специалист
Не видях никъде твоите размери на отвора височина от готов под до готов под за да ти бъдем максимално полезни? И въобще вие ще се уложите ли в тия размери.

Тема "Материали, необходими за направа на дървено стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: