Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Питам, понеже ако цените са нормални за всички, този обков ще излезе скъп и на личен проект и при фирма.
Подчертаното е вярно.
Antonii - майстор
вт фев 23, 2021 9:59 pmVirtex написа:
вт фев 23, 2021 2:25 pmAntonii написа:
И другата причина заради която се заех е заради осветлението, което е вградено в плоскостите и цялото му управление също е скрито в тях, което незнам някоя фирма да го предлага въобще.
Снимки може ли ?
Снимка - https://photos.google.com/share/AF1QipP ... ktQ0ZJVHhB

По отношение цената на обкова, то за мебелните фирми с които работят, фирмите доставчици дават отстъпки.
Докато за частни лица такива почти няма.
Така мебелната фирма може да ви продаде обкова по цени на дребно и пак да е на печалба.
bulhomes2 - майстор
ср фев 24, 2021 8:26 amAntonii написа:
По отношение цената на обкова, то за мебелните фирми с които работят, фирмите доставчици дават отстъпки.
Докато за частни лица такива почти няма.
Така мебелната фирма може да ви продаде обкова по цени на дребно и пак да е на печалба.
Това къде си го виждал? Защото аз съм фирма и досега нито един доставчик на обков не ми е правил такава отстъпка.
kendal - специалист
Веско в Бургас е така.
Antonii - майстор
Salex са така, но вече незнам за какви количества става въпрос.
Същите дори и на мен са ми правили отстъпка от цената на ПДЧто, но за количество.
ZEDYCUS - майстор
Antonii написа:

По отношение цената на обкова, то за мебелните фирми с които работят, фирмите доставчици дават отстъпки.
Докато за частни лица такива почти няма.
Така мебелната фирма може да ви продаде обкова по цени на дребно и пак да е на печалба.
По цени на дребно винаги ще е на печалба, щом са и направили отстъпка. :-D
То така действат и всички автоработилници, печелят един път от разликата в цената на частите от отстъпката и отделно ти хващат и ремонта.
Така, че сте в правилния форум, само иска малко четене и действие по задачите. :partyman:
bulhomes2 - майстор
Пазарувам главно от Роси и Балкан Юг, но не са ми правили специални отстъпки. В Троян имаме още 2-3 магазина за обков - и там не знам да правят такива отстъпки. За строителните магазини и автосервизите е ясно, че правят. Но може би защото обкова е най-вече за мебелисти и там по-рядко ходи краен клиент и затова да не съм срещал предлагане на специални отстъпки.
moarein - специалист
Благодаря за мненията ви колеги, засега съм се спрял на варинат ИКЕА - модулната им система PAX.
Идеята е да взема от тях корпуси + врати, а вътре разпределението сам ще си го правя.

Офертите, които получих от няколко фирми за мен граничат с безумие.

Поздрави!
brick - специалист
Общо взето правилно сте решил. На база моя любителски опит с гардероби, ако не сте "джаста-праста" и се бяхте се захванал да го изработвате изцяло сам, щеше да ви отнеме много повече време и усилия, отколкото сте планирали, и от помощник щеше да има нужда, и като за първи път вероятно щяхте да допускате глупави грешки, които после да оправяте.
пет фев 26, 2021 9:52 ammoarein написа:
Офертите, които получих от няколко фирми за мен граничат с безумие.
Споделете ориентировъчно, ако не е тайна.
moarein - специалист
пет фев 26, 2021 10:55 ambrick написа:
Общо взето правилно сте решил. На база моя любителски опит с гардероби, ако не сте "джаста-праста" и се бяхте се захванал да го изработвате изцяло сам, щеше да ви отнеме много повече време и усилия, отколкото сте планирали, и от помощник щеше да има нужда, и като за първи път вероятно щяхте да допускате глупави грешки, които после да оправяте.
пет фев 26, 2021 9:52 ammoarein написа:
Офертите, които получих от няколко фирми за мен граничат с безумие.
Споделете ориентировъчно, ако не е тайна.
Не съм джаста-праста, по принцип изработвам доста по-сложни неща от голяма кутия с врати и рафтове, но хамалогията по рязане, мъкнене ме отказва.
През уикенда бях в ИКЕА, финалната оферта за всичко без рафтовете (тях аз ще си ги правя) е 1460 лв, което напълно ме устройва.

Понеже ме питате какви оферти съм получил - не е тайна.
Нак-ниската беше 2800лв, а рекорда е 5700 лв.
Съжалявам, но толкова много пари за ПДЧ гардероби няма да дам.
Уважавам труда на фирмите, знам че трябва да имат някаква печалба, но при цена 20лв за м2 ПДЧ, да искаш 5 бона е малко пресилено.

Поздрави от мен, ще покажа като стане готово.

Тема "Гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: