Всичко за дърводелството
zz_stefanov - майстор
пон мар 01, 2021 9:18 ammoarein написа:
пет фев 26, 2021 10:55 ambrick написа:
Общо взето правилно сте решил. На база моя любителски опит с гардероби, ако не сте "джаста-праста" и се бяхте се захванал да го изработвате изцяло сам, щеше да ви отнеме много повече време и усилия, отколкото сте планирали, и от помощник щеше да има нужда, и като за първи път вероятно щяхте да допускате глупави грешки, които после да оправяте.
пет фев 26, 2021 9:52 ammoarein написа:
Офертите, които получих от няколко фирми за мен граничат с безумие.
Споделете ориентировъчно, ако не е тайна.
Не съм джаста-праста, по принцип изработвам доста по-сложни неща от голяма кутия с врати и рафтове, но хамалогията по рязане, мъкнене ме отказва.
През уикенда бях в ИКЕА, финалната оферта за всичко без рафтовете (тях аз ще си ги правя) е 1460 лв, което напълно ме устройва.

Понеже ме питате какви оферти съм получил - не е тайна.
Нак-ниската беше 2800лв, а рекорда е 5700 лв.
Съжалявам, но толкова много пари за ПДЧ гардероби няма да дам.
Уважавам труда на фирмите, знам че трябва да имат някаква печалба, но при цена 20лв за м2 ПДЧ, да искаш 5 бона е малко пресилено.

Поздрави от мен, ще покажа като стане готово.
Не знам кой модел от тези на икеа си поръчал, но трябва да имаш предвид че страниците им не са хомогенни. По краищата и по местата където те си правят окачването на рафтовете имат ивици ПДЧ останалото е пчелна пита от картон и всичко после е общо ламинирано. Та трябва да се внимава къде се поставя крепеж допълнително.
Едно разумно 'направи си сам' взаимодействие с Икеа е корпус от плоскости ПДЧ разкроени другаде и вратички закупени от Икеа.
moarein - специалист
пон мар 01, 2021 9:29 amzz_stefanov написа:
пон мар 01, 2021 9:18 ammoarein написа:
пет фев 26, 2021 10:55 ambrick написа:
Общо взето правилно сте решил. На база моя любителски опит с гардероби, ако не сте "джаста-праста" и се бяхте се захванал да го изработвате изцяло сам, щеше да ви отнеме много повече време и усилия, отколкото сте планирали, и от помощник щеше да има нужда, и като за първи път вероятно щяхте да допускате глупави грешки, които после да оправяте.


Споделете ориентировъчно, ако не е тайна.
Не съм джаста-праста, по принцип изработвам доста по-сложни неща от голяма кутия с врати и рафтове, но хамалогията по рязане, мъкнене ме отказва.
През уикенда бях в ИКЕА, финалната оферта за всичко без рафтовете (тях аз ще си ги правя) е 1460 лв, което напълно ме устройва.

Понеже ме питате какви оферти съм получил - не е тайна.
Нак-ниската беше 2800лв, а рекорда е 5700 лв.
Съжалявам, но толкова много пари за ПДЧ гардероби няма да дам.
Уважавам труда на фирмите, знам че трябва да имат някаква печалба, но при цена 20лв за м2 ПДЧ, да искаш 5 бона е малко пресилено.

Поздрави от мен, ще покажа като стане готово.
Не знам кой модел от тези на икеа си поръчал, но трябва да имаш предвид че страниците им не са хомогенни. По краищата и по местата където те си правят окачването на рафтовете имат ивици ПДЧ останалото е пчелна пита от картон и всичко после е общо ламинирано. Та трябва да се внимава къде се поставя крепеж допълнително.
Едно разумно 'направи си сам' взаимодействие с Икеа е корпус от плоскости ПДЧ разкроени другаде и вратички закупени от Икеа.
На модулната им система PAX съм се спрял.
Не го знаех това, че е частично ПДЧ... ще видя пак като отида...
Благодаря за съвета!
MamaMy - майстор
Късно видях темата иначе щях да предложа готов четирикрилен гардероб на скромна цена. Вратите са от тези гланцираните, но пантите са от изхвърлящите от едно време. Ако се сменят си става една много практична мебел. За съжаление ми е много в повече.
zz_stefanov - майстор
пон мар 01, 2021 9:50 ammoarein написа:
.......
На модулната им система PAX съм се спрял.
Не го знаех това, че е частично ПДЧ... ще видя пак като отида...
Благодаря за съвета!
тази дупка където е забит ключа и насрещната и в ляво от пантата ги направих по погрешка с цел да свържа двата сандъка на гардероба. Намират се извън линиите на техните готови отвори и са извън зоните с ПДЧ. Там още при пробиването, а и като започнах да навивам винта във втулката ми се проясни материала :)

Прикачен файл

0-02-0a-583b67295b560f486ab31152f7e4edf72a98107d4916e1f00be443190ce08bbe_a08505fb.jpg
0-02-0a-583b67295b560f486ab31152f7e4edf72a98107d4916e1f00be443190ce08bbe_a08505fb.jpg (53.02 KиБ) Видяна 1013 пъти

Прикачен файл

0-02-0a-422ebd25822de7b7b7f7ccd1913da5a0a068747ab44972271067068374d8349f_9e0828aa.jpg
0-02-0a-422ebd25822de7b7b7f7ccd1913da5a0a068747ab44972271067068374d8349f_9e0828aa.jpg (65.9 KиБ) Видяна 1013 пъти
moarein - специалист
Ясно... Преди време на един приятел му се счуши спалнята от икеа и ме викна да му я оправя.
Талите бяха дебели по 4 см но вътре кухи... картон...

Затова по-добре те да си монтират гардеробите, пък рафтове ще слагам само където има отвори...
lyubohar - майстор
Преди 2 години се наложи да снижа леглото на внук ми,че пречеше на ключа за лампата.
Подозирах,че вътре е кухо.Така се оказа.Срязах отдолу.Отвори се кухината пчелна пита.
Премерих какви летви да сложа за да го запълня канта.Промуших в питата и вертикални летви,
за да променя нивото на матрака.Не беше трудна операция.
За рафтовете можа да се монтират хоризонтални летви хванати в двата края,където би трябвало да има вградени кантове.
MamaMy - майстор
Аз за това щях да предложа от стария материал. И той не е върха на сладоледа, но спрямо новите извращения е бетон :lol: . Имам и една модулна секция на която смених пантите и вече 10 години я ползвам с новите панти. Еми не е мръднала. Когато я ремонтирах ходих да гледам едни кухни във Виденов във В.Търново и ми висна долната челюст :megaeek: . Та те в магазина едвам се крепяха прави и вратите им бяха почнали да изскубват пантите. И това не на една две, а на всички. Леглата пък се крепяха на матраците. Всичко останало беше само декор. Голям ужас :kotz: .
В нашенска Икея не съм стъпвал, но в кипърската и в испанската мебелите не бяха съвсем зле. Даже имаше някои много добри попадения.
zz_stefanov - майстор
вт мар 02, 2021 2:26 pmlyubohar написа:
Преди 2 години се наложи да снижа леглото на внук ми,че пречеше на ключа за лампата.
Подозирах,че вътре е кухо.Така се оказа.Срязах отдолу.Отвори се кухината пчелна пита.
Премерих какви летви да сложа за да го запълня канта.Промуших в питата и вертикални летви,
за да променя нивото на матрака.Не беше трудна операция.
За рафтовете можа да се монтират хоризонтални летви хванати в двата края,където би трябвало да има вградени кантове.
няма проблем да се направят собствени рафтове в гардероба който съм снимал. Първо тези отвори са само за винтовете които се дават за пантите на Икеа, може да се намерят и от другаде мисля. Могат обаче да се навият носачи и между тях. Те са в три вертикални пояса от ПДЧ.
stefanjor - специалист
В къщи съм с гардероб PAX.
Почти 100% съм сигурен, че е от стандартно 18 мм ПДЧ.
Качвах го по стълбите част по част, че не влезе в асансьора, и доста си тежи.
Като се сглоби гардероба си е стабилен и не кънти на кухо.
Това с пчелната пита се отнася за леглата MALM с 4-5 см табла, която е пчелна пита, каккто и за етажерките KALLAX.
Според мен ако питаш персонала при гардеробите ще ти кажат със сигурност.
zz_stefanov - майстор
Това е гардероба и е PAX :)
Пчелната пита не звучи на кухо.

Прикачен файл

0-02-05-7acf0a39eed4666f4aeb9bd82d54510f314c4736c5a05065f4f0a296c9b077f9_5ae94ed1.jpg
0-02-05-7acf0a39eed4666f4aeb9bd82d54510f314c4736c5a05065f4f0a296c9b077f9_5ae94ed1.jpg (80.93 KиБ) Видяна 917 пъти

Тема "Гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: