Всичко за дърводелството
moarein - специалист
Здравейте,

Предстои ми направа на голям гардероб за коридора - прикачил съм съотвените чертежи с размерите.
Обиколих разни магазини да търся готови гардероби, питах и няколко фирми за изработка, но офертите, които получих бяха меко казано космически.
Искам да ви питам - възможно ли е да си го изработя сам и колко би ми струвало?
Има ли смисъл да се захващам изобщо?
Знам, че има фирми за разкрой на плоскостите, и кантиране. Знам горе долу средната цена на м2 ПДЧ или МДФ, знам и горе долу цената на обкова.
Моля някой, който е минал по този път да сподели мнение.
По груби мои сметки, цената само на ПДЧ-то (18мм) за този проект излиза около 900лв без обкова, механизми лайни и т.н.
Вратите са плъзгащи на големия гардероб и две врати на панти на малкия шкаф в края.

Предварително благодаря.
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
1.JPG
stefanjor - специалист
Ако водещото ти е да излезе по- еФтино по- добре не се захващай.
Ще сметнеш материалите и обкова, но ако калкулираш и труда, който ще вложиш, ще ти излезе по- скъпо.
Ако обаче те човърка от вътре и ти се занимава не се колебай и се захващай.
Изчисляваш точно детайлите, спрямо размера на плъзгащите врати избираш качествен механизъм и си готов.
Няма да е лесно, но пък ще си направиш гардероб по твои размер и изисквания.
Със сигурност обаче ще ти трябва още няко, който да помага при сглобяването.
А ако срещнеш трудност тук във форума все ще има кой да удари по едно рамо :cool:
Antonii - майстор
Принципно, може и да не ви излезе много по-евтино, но поне материалите които ще вложите ще са качествени, поне за мен само за това си струваше да се занимавам.
Иначе аз последно си правих 90% от мебелите на новото жилище и там имах един 4 крилен гардероб с надстройка.
Ориентировъчно като цени с ПДЧ Egger и обков на Hettich, струваше около 400лв материал + разкрой с кантиране 100-150лв, + панти с плавно затваряне и водачи за чекмеджета с плавно затваряне и пълно изтегляне с метални страници 350-400лв.
Така, че сам може да си ги сметнете, като моя гардерод като гледам е 2/3 от вашия. Така, че при вас нещата ще са поне още 30% отгоре.
И другата причина заради която се заех е заради осветлението, което е вградено в плоскостите и цялото му управление също е скрито в тях, което незнам някоя фирма да го предлага въобще.
Иначе не е проблем още на ниво проект да си изчислите крайната цена.
moarein - специалист
На мен ми е ясно, че труда е много, но ме човърка отвътре.
Много от гардеробите по магазините са от 16мм ПДЧ, което за мен е крайно некачествено и слабо за този рамер.
Сам ако си го правя, поне ще си сложа 18мм, за да нямам ядове.
Със шведските сглобки не знам дали ще се оправя, може би ще мисля вариант с винтове - ще видим.
Благодаря за отговорите!
lyubohar - майстор
А колко е широк този коридор?Да не стане после едва да се разминавате с него.
moarein - специалист
вт фев 23, 2021 3:19 pmlyubohar написа:
А колко е широк този коридор?Да не стане после едва да се разминавате с него.
135 см е ширината на коридора, затова съм се спрял на плъзгащи се врати.
ZEDYCUS - майстор
Само цената на качествен обков за плъзгащите врати може да те стресне разгледай тук https://omoniya.com/bg
Antonii - майстор
вт фев 23, 2021 2:53 pmmoarein написа:
На мен ми е ясно, че труда е много, но ме човърка отвътре.
Много от гардеробите по магазините са от 16мм ПДЧ, което за мен е крайно некачествено и слабо за този рамер.
Сам ако си го правя, поне ще си сложа 18мм, за да нямам ядове.
Със шведските сглобки не знам дали ще се оправя, може би ще мисля вариант с винтове - ще видим.
Благодаря за отговорите!
Ако ползвате винтове, то поне ползвайте така наречените "евровинтове".
Иначе разпробиването на шведските сглобки или т. нар. минификсове не е чак такъв проблем.
За целта се продават готови шаблони, но лично аз шаблона съм си го правил сам.
Virtex - майстор
вт фев 23, 2021 2:25 pmAntonii написа:
И другата причина заради която се заех е заради осветлението, което е вградено в плоскостите и цялото му управление също е скрито в тях, което незнам някоя фирма да го предлага въобще.
Снимки може ли ?
вт фев 23, 2021 4:22 pmZEDYCUS написа:
Само цената на качествен обков за плъзгащите врати може да те стресне разгледай тук https://omoniya.com/bg
По принцип това твърдение е като информация за проекта или че фирмите за изработка имат специални цени и при тях такъв проект би бил с друга цена заради някакви фактори ?
Питам, понеже ако цените са нормални за всички, този обков ще излезе скъп и на личен проект и при фирма.
yanko78 - специалист
В момента си правя нещо приблизително същото, само че, при мен е 4 крилен гардероб + портманто от шкаф за обувки и малко гардеробче към него. Основата ми е бяло ПДЧ, лицето МДФ иметиращ драскан инокс. Разкроя и кантирането ми го прави познат, който ми взима по 25 лв за разкрой на плоча и по спомен 50 ст на метър кантиране. Гардероба ми е 240х250 и го направих с крила. Предишния на неговото място беше с плъзгане и смея да кажа, че врата на крило е много по удобна за ежедневна употреба от плъзгаща. Основата ми излезе до момента към 500 лв, а лицето ще излезе към 900. Всичко го сглобявам с директен монтаж с винтове, като, на видимите страници, слагам дублираща страница (лице), с цел да скрия монтажните винтове. На невидимите страни (към стена, таван) слагам дублираща бленда. Няма нищо сложно, а вътрешното задоволство от крайния момент, за мен е безценен. Успех!

Тема "Гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: