Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Ванката си напълни чашата.
Ако имах още 799 лева щях да се замисля и аз :)
bisermonov - специалист
GPGP Сподели след закупуването и употребата на тази "професионална" Абрихт-щрайхмус дали си заслужава и как се работи :partyman:
GPGP - напреднал
нед мар 21, 2021 12:40 pmbisermonov написа:
GPGP Сподели след закупуването и употребата на тази "професионална" Абрихт-щрайхмус дали си заслужава и как се работи :partyman:
Е, то че ще пиша, това е ясно. Имам и в други теми да отговарям и да правя ревюта, ама не разбрах, коя марка да предпочета при равни други условия - Бернардо, Шепах или Зипер?
Buliviv - специалист
чет мар 25, 2021 1:02 pmGPGP написа:
нед мар 21, 2021 12:40 pmbisermonov написа:
GPGP Сподели след закупуването и употребата на тази "професионална" Абрихт-щрайхмус дали си заслужава и как се работи :partyman:
Е, то че ще пиша, това е ясно. Имам и в други теми да отговарям и да правя ревюта, ама не разбрах, коя марка да предпочета при равни други условия - Бернардо, Шепах или Зипер?

Пак ще потвърдя, че и трите се правят на едно и също място и са еднакви.
Разлика може да има евентуално съвсем малко в някои детайли.
Конкретно : виждал съм на живо Бернардо.
Валяците на щрайха му са метални / чувал съм и за гумени при др. производители, но не знам дали е вярно/, ако това може да е някакъв плюс.
Като цяло, каквото плащаме - това получаваме. Не очаквай чудеса от тези машини. Те са само и единствено в хоби класа.
П. П. : според мен водещото би било намирането на части и евентуално гаранционното обслужване.
Като чисто субективно смятам, че зипера
е най - труден в това отношение.
Christo - майстор
Всеки случай е конкретен. За какво ще се ползва машината, какви пари сме готови да дадем и още много други. Има сайтове, на които се предлагат машини втора ръка. Например: https://www.maschinensucher.de/main/sea ... er_desktop
Абрихт, щрайхмус, бор апарат, фреза, циркуляр с накланящ се диск и подвижна маса за 4200 лева. Е, ще трябват и парички за да се докара нещото от Германия, но получаваш нещо, което и внуците ще ползват. Чугунени плотове по над метър всеки, три трифазни двигателя...или пък това: https://www.maschinensucher.de/m-m/i-5037489
Има и още много други. Обсъждаме някакви детски играчки, които, според мен са хвърлени пари на вятъра.
cvetomir_77 - специалист
чет мар 25, 2021 3:24 pmBuliviv написа:
чет мар 25, 2021 1:02 pmGPGP написа:
нед мар 21, 2021 12:40 pmbisermonov написа:
GPGP Сподели след закупуването и употребата на тази "професионална" Абрихт-щрайхмус дали си заслужава и как се работи :partyman:
Е, то че ще пиша, това е ясно. Имам и в други теми да отговарям и да правя ревюта, ама не разбрах, коя марка да предпочета при равни други условия - Бернардо, Шепах или Зипер?

Пак ще потвърдя, че и трите се правят на едно и също място и са еднакви.
Разлика може да има евентуално съвсем малко в някои детайли.
Конкретно : виждал съм на живо Бернардо.
Валяците на щрайха му са метални / чувал съм и за гумени при др. производители, но не знам дали е вярно/, ако това може да е някакъв плюс.
Като цяло, каквото плащаме - това получаваме. Не очаквай чудеса от тези машини. Те са само и единствено в хоби класа.
П. П. : според мен водещото би било намирането на части и евентуално гаранционното обслужване.
Като чисто субективно смятам, че зипера
е най - труден в това отношение.
Напълно съм съгласен с мнението ти. Дори мисля, че някъде бях чел, че и трите марки са собственост на една фирма.
Аз лично имам Шепах. Нищо особено. Хубавите нови машини започват от 3-4000 лв според мен.
mdi
Здравейте,
Имам намерение да си купя Абрихт Щрайхмус. След гледане на клипове с ревюта се спрях на Scheppach HMS1070, поради това, че е оплюван по-малко от другите китайски марки. Проблема е в това, че вече пет месеца не мога да го намеря в наличност на българския пазар. В момента има в наличност Scheppach HMS1080, който е малко по-скъп. Някой знае ли каква е разликата между тези два модела и дали си заслужава да се купи по скъпия Scheppach HMS1080?
Lutchezar - майстор
Имай предвид че транспортът поскъпна около 5-6 пъти и ако чакаш нова доставка на 1070 цената няма да е същата. Отнася се за абсолютно всички стоки.
mdi
В такъв случай да вземам Scheppach HMS1080, тъй като 1070 ще дойде на неговата цена в момента.
А има ли разлика между двата?
nikolson - майстор
1080 може да се вземе на малко по-добра цена, но не това е важното. Разлика и да има, тя е колкото да оправдае промяната в модела/цената.

Тема "Избор на абрихт-щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: