• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за дърводелството
alexin - напреднал
Руски шпиони явно ще трябва да търся, градските гледат сеир. Като няма файда от тея планки за какво да ги кова, да изчакам апокрифния отговор де да туря две дъски и четири видии. :) Майтапа на страна, чудно ми е как ще се огънат тези планки като ги хвана с два болта една с друга. От чист интерес питам, вечер вертикалните греди пият ракия под навеса ли? Питам нищо не твърдя. :)
EDI - майстор
:lol: Имаше съвет по въпроса, ама да опростя, както аз си обичам.Просто си опъваш две/четири греди/дъски към дувара в горната част на двете стени и ги хващаш за него.Не виждам смисъл от другия робски труд.Ама колегите това им е работата, вероятно е да са по-прави и да ти дават по-доброто решение.Просто аз, ако имах твоя проблем, бих го решил по най-простия и здрав за мен начин.
alexin - напреднал
ср мар 24, 2021 10:33 pmEDI написа:
:lol: Имаше съвет по въпроса, ама да опростя, както аз си обичам.Просто си опъваш две/четири греди/дъски към дувара в горната част на двете стени и ги хващаш за него.Не виждам смисъл от другия робски труд.Ама колегите това им е работата, вероятно е да са по-прави и да ти дават по-доброто решение.Просто аз, ако имах твоя проблем, бих го решил по най-простия и здрав за мен начин.
За това се бях сетил още преди да пиша, но е добре да го чуя, защото ти му разбираш по мое мнение. Говорим си за една барака все пак. Въпреки това е интересно да прочета това онова, от хора които му разбират и споделят и въображение. Кога щях да се сетя примерно, ако бях седнал да се чудя защо се клати навеса за повече от една цигара време, да си представя, че навеса виси от тавана. Освен това проявавам любителски интерес към дърводелството и ми е приятно да чуя мнения по практически проект, който съм започнал.
gogo7777 - майстор
Така и не разбра, че слабото място на беседката е рамката на покрива и застопоряването И към подпорите. Тази рамка трябва да лежи с цялата си тежест върху подпорите, а не както си я направил ти....две греди лежат, две висят и се крепят сами, колкото да не паднат самите те. На всичкото отгоре на тези паянтови греди си подпрял поповете и билото на покрива.
Тази рамка (самата тя) трябва да е спъната на усукване и закрепена към колоните с ветроопорни греди или ъглови конзоли.
В основата не ти трябва никакво усилване освен ако не очакваш силен вятър, който да изскубе навеса и го прати при комшията.
Чираче - майстор
пет мар 26, 2021 8:59 amgogo7777 написа:
Така и не разбра, че слабото място на беседката е рамката на покрива и застопоряването
Вероятно няма и да разбере. Вече 8 страници се изписаха, ама ефект няма. Планки, анкери ........ Пълни глупости. Само загрозяват още повече грешния замисъл и изпълнение.
alexin - напреднал
Чираче, от учтивост и уважение към хората, които писаха, няма да влизам в тона ти - изказа се вече няколко пъти - чух те.
Да, страниците станаха много - ти "допринесе" най-много, време е да се сковат няколко дъски.

За висящата барака - една картинка.
Прикачен файл:
proekti.png


Наздраве :partyman:
BLUEPUPIL - майстор
вт мар 16, 2021 2:41 pmBLUEPUPIL написа:
3..Закоравяване на връзката колона-греда.

Прикачен файл:
QW4.jpg
Прикачен файл:
QW5.jpg
gogo7777 - майстор
Клатят ли се нещата още?
cvetomir_77 - специалист
пон мар 29, 2021 10:41 pmgogo7777 написа:
Клатят ли се нещата още?
Те и на коча мъдете се клатят цял живот, ама не падат.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Клатещ се двускатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: