Всичко за дърводелството
imegogo - специалист
здравейте искам за си взема щрайхмус спрял съм се на metabo dh 330 https://www.metabo.bg/c/shchraihmusi-48 ... dh-330-129 и dewalt 733
https://www.dewalt.co.uk/products/dw733 ... esser,като харктеристика машините са индентични,като матабо дълбочината е 3 мм,а на девалт 2мм дали има голямо значение ? коя машина е по-качествена и съответно по-безпроблемна, моля за ваште мнения
ZEDYCUS - майстор
Безпроблемна е некупената машина. :wink:
wanderer - специалист
Тези милиметри на отнемане са просто едни написани цифри, и зависят от много фактори, най-вече от ширината на заготовката и от остротата на ножовете. Но да ги забиеш на макс на някоя твърда дървесина е много оптимистично. На друго ще ти обърна внимание - провери си за модела, ножовете на МЕТАБО мисля че се обръщат, тоест имат двоен ресурс при близка с тази на ДЕ УОЛТ цена, но като консуматив са необосновано скъпи и на двете. Имам втората и вече 4-5 години я ползвам не много натоварено, нямал съм грижи с нищо до сега. Ако сега трябва да купувам машина от подобен клас навярно ще е https://www.jettools.bg/sshrajkhmus-jet-jwp-12.html
Не вярвам да е по=лоша, а се предлага и с резервни ножове. Ако не се лъжа колегата ШОП беше останал много доволен от нея.
imegogo - специалист
на матабо ножовете се обръщат към момента ги намирам за около 140-150лв цената на машната също е около 100лв по-ниска при девалт са 100-110лв едностранни единствения минус прочетох в руските форуми,че матабо работи по-зле без стружкоотделяне от девалт
sbh - специалист
Имам такова Метабо от 2008 година и досега се наложи само веднъж да му обърна ножовете. Оказа се, че става много лесно без специални инструменти. Машината е достатъчно добра за парите си, но няма как да се използва без аспирация. Количеството на стружките е толкова голямо, че ще трябва да се спира и чисти след всяка дъска ако няма какво да изсмуква боклука. Никога не съм използвал машината с повече от 1-милиметър отнемане на материал, дори и за мека дървесина и не вярвам, че може да успее да дълбае 3мм. Напротив, най-хубавото нещо на тази машина е че може да отнема и части от милиметъра заради гумените валяци.
bisermonov - специалист
Туй нещо сериозно ли като види 3мм. ше са озори та това е несериозно... :rolleyes:
wanderer - специалист
Аз не ползвам аспирация. Стружките ги реди отгоре на заготовката, която излиза от машината, а при по-тънко отнемане, когато са във вид на прах ги издухва по посока на подаването. Единствено когато се налага да сваля вала максимално ниско се налага да чистя около направляващите стержени. Но аспирацията е пожелателна във всички случаи.
chicho_mitko - специалист
Здравейте, ползвам темата на колегата да попитам дали някой от вас има впечатление от Щрайхмус BERNARDO TH 330. Имам 30-40 дъски и ми се иска да ги рендосам, но са дълги 4 и 5 метра, има и такива с широчина 30 см, та с абрихт ще ми е трудно. Гледах клипове и ми се струва, че с въпросната машина ще ми е по-лесно. Някои от дъските са с мухъл, тях предварително ще ги мина с ел. ренде и после на щрайхмуса. Цената му в момента е 800 лв., габаритите също са от значение.
Малка промяна на въпроса, ZIPPER ZI-HB254 / 1.5 kW, 254 мм дали няма да е по-удачен избор. Ясно ми е, че става въпрос за различни машини, но ако имате наблюдение върху някоя от тях ще се радвам да го споделите. За някоя и друга дъска предполагам и двете ще вършат работа.
chicho_mitko - специалист
След като изгледах няколко клипчета и мнения в мрежата реших да взема "Бернардото". Може и да бъркам, но ще рискувам. Поздрави!

Тема "избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: