Всичко за дърводелството
israeli - специалист
Здравейте, на какъв принцип и как най-лесно се позиционират планки, които трябва да държат дървена плоскост пред вратата на съдомиялна? Мисълта ми е, че планките се закрепват на дървената част, която в последствие се плъзга във вертикална позиция и част от тях влизат във вратата на вградената съдомиялна. Проблемът е че не знам точно къде ще се паднат тези дупки, за да разположа планките.
ZEDYCUS - майстор
Търси по модела на съдомиялната упътване за монтаж. По принцип с нова съдомиялна си идва шаблон за поставяне на тези планки.
miliad - майстор
Мх. Шаблон, и позициониране в зависимост как си разположил съдомиялната.
Четене на иструкцията му е майката.
israeli - специалист
Говорим за 4 такива планки, които първо трябва да се закрепят на дървената част в 4 ъгъла, след което тази дървена част да се преплъзне към вратата на съдомиалнята. :?
Иначе кухнята е по поръчка, а съдомиялната няма упътване :?
Изображение
Lutchezar - майстор
За всеки технически уред съшествува някъде упътване. Напишете тук модела на съдомиялната, ще е по-лесно.
kozl - майстор
Така като гледам по снимките и си мисля, че тези планки се фиксират във вратата на миялната.
1. Щракваш ги в местата им и измерваш положението им спрямо ръбовете на вратата.
После следва позициониране на съдомиялната в окончателното и положение, като се пробва с придържане на плоскостта към вратата за нагаждане по другите плоскости за дълбочина на вмъкване. Първоначално се изравняват повърхнините в долния край на вратата, като си нивелира с предните крака и след това се постига вертикалност спрямо челната повърхнина чрез регулировка от задната стъпка.
2. Когато миялната е фиксирана, така че притисканата плоскост да стои добре спрямо другите плоскости отмести плоскоста от вратата на миялната и мериш от съседните плоскости разстоянието до вратата на миялната, както и от горния плот.
Изчисли си луфтовете по вертикалите като от разстоянието м-у двете съседни плоскости от двете страни на миялната извадиш ширината на плоскостта пред вратата на миялната и размера разпределиш спрямо ситуацията на вграждане. Примерно ако от двете страни има симетрия делиш на 2. Ако има ъгъл от някоя страна :? по преценка на място. Подобно за хоризонталата вадиш луфта от измереното и очертаваш черта от горния край на плоскоста пред вратата на миялната на полученото разстояние.
Та целта е да разчертаеш от вътрешната страна на плоскоста пред вратата на миялната граничните линии на вратата на миялната в окончателната и позиция. После по тези линии да очертаеш местата на планките от измерванията по т.1 и да ги фиксираш там.
На 2 миялни така процедирах с позициониране на плоскостта пред вратата. Но третата я монтираха монтажниците на кухнята. Ползваха двойнолепещи лепенки да фиксират плоскостта към вратата и въпреки това им се получи от втория опит, щото не прецениха движението на врата спрямо цокъла.
Обаче метода с предварителната фиксация на вратата с двойнолепещи лепенки е идеен, аз не бях се замислял по тази технология.
israeli - специалист
Благодаря за насоките и помощта! Бъдете живи и здрави! :partyman:

Тема "Закрепване на планки за дървена врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: