Всичко за дърводелството
kozl - майстор
Е не открих по-подходящ раздел за да пусна темата за пантите, та в този.
Има ли стандарти за монтаж пантите, защото аз се наиграх у нас с подмяна на панти и търсене за решенив за монтаж 1 към 1 без изместване и пробиване на нови отвори.

Прикачен файл:
IMG_20210519_103042.jpg

Та от тези трите средната стана 1:1 с лявата. С дясната не можа да ми се затвори вратата - опира в стената, а ход за реглаж няма. А да навивам рапиди на 3-4 мм от старите :? Нещо ми не допада това :sad:
Та с HAFELE-то номера стана. Ама на банята некво ferrari се чуда с кво да го сменям :? Проверих за BLUM, отговориха, че от тази марка BLUM не произвежда.
В Продиз ООД (HAFELE) пък не предлагат с плавно затваряне. Купих АМХ, вратите щръкнаха с към 4 мм в най-прибрано положение. Та изместих планките към стената.

Прикачен файл:
IMG_20210519_105610.jpg

В средата е феррарито от двете страни HAFELE. Планката на Хафелето може да се залага и обърната на 180 градуса - има шлици за зацепване и от двете страни що ли :?
miliad - майстор
Принципно всеки панта си има схема/таблица за разполагане на отворите в зависимост от дебелина на страниците, дебелина на вратата, изместване на вратата спрямо страницата.
Сега, най- масов размер и приет за стандартизирана система е разположението на отворите на пластината. 37мм навътре от канта, с 32мм междуцентрие за кръстообразните пластини като твоите. Това обаче не значи, че няма панти с други параметри.
Посочените панти са за монтаж на врати на покрит кант. Съответно центъра на отвора ф35 за пантата трябва да е на 22мм/ това е при страница 18мм, врата 18мм и фуга 2мм на страна и нулева монтажна пластина/
Друг е въпроса, че всяка панта има различна възможност за изместване за реглаж, но общо взето от 2 до 5мм в трите посоки.
Така, че на онази КАМА може да и свалиш декоративната капачка и да я регулираш.
А Блум какво не можели изобщо не разбрах.
При цялото им разнобразие от панти :?
kozl - майстор
ср май 19, 2021 11:50 ammiliad написа:
А Блум какво не можели изобщо не разбрах.
При цялото им разнобразие от панти :?
Благодаря за разясненията, а аз съм изтървал в обясненията си, че на първата снимка пантите са с големия диаметър, шублера показа 36 мм, а на втората снимка на мини пантите 26 мм. Та Блум не произвеждали 26 мм. Това ми отговориха тук.
На втората снимка мисля, че са за монтаж врата до врата при единична стена, т.е. по средата на канта, но понеже банската мебел е със стени 10 мм, та тва е кажи-речи средата на канта на ПДЧ-то.
И все пак аз за това нося пантата с мен, защото не съм запознат с термините и с възможностите на всите панти.
miliad - майстор
На втората снимка са си покрит кант панти/ниско рамо /, това което обесняваш като ситуация се казва полупокрит кант/средно рамо/.
Тия "баняджиите", използват разни приоми да компенсират тънките страници виждал съм подлепки от пвц под пластината, или дебела пластина различна от нулевата, или панти на полупокрит кант.
Как е при теб не мога да кажа.

Тема "Мебелен обков - подмяна на панти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: