• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Ако плота не е лепен не бих я мазал с нищо, ако е плътен ще трябва да я третираш поне с масло и ще трябва да я мажеш постоянно. Аз 'мебели' за отвън не ги мажа, но не лепя нищо освен сглобките. Подобен материал ще те надживее, освен ако не го държиш в калта.
cvetomir_77 - специалист
чет май 27, 2021 10:21 pmcurizo написа:
чет май 27, 2021 9:12 pmcvetomir_77 написа:
Аз използвам това от около 2 години и за сега съм много доволен. На него изрично пише, че е подходящо за кухненски плотове, което означава допир с хранителни продукти.

Изображение
Безцветен ли е? Ако да, какъв е вида на крайното покритие и дали защитава от разляти течности?
На тази (бъдеща :-D )вратичка средната плоча е обработена с него, рамката не е обработена с нищо. След като се използва за кухненски плотове би трябвало да защитава от всякакви течности свързани с хранително-вкусовата промишленост.

Прикачен файл

IMG_7010.JPG
mkocev - специалист
Абе не са кой знае какво тия масла на Осмо... ама айде, поне на цена го докарват.
Уж са (по-)безвредни, но най-якия им финиш -"Top oil", който в сравнение с ваксите образува някакво покритие, разяжда гумени ръкавици :)
cvetomir_77 - специалист
чет май 27, 2021 11:45 pmmkocev написа:
Абе не са кой знае какво тия масла на Осмо... ама айде, поне на цена го докарват.
Уж са (по-)безвредни, но най-якия им финиш -"Top oil", който в сравнение с ваксите образува някакво покритие, разяжда гумени ръкавици :)


Утре ако не забравя ще "кача" снимка на БИО ПРОДУКТ, който разяжда всичко до което се докосне. Иначе си мирише на обикновен ацетон. Използваме го на работа :-D
BLUEPUPIL - майстор
Колкото по-отровно е, по-добре защитава-
разбирай работа със скафандър!

Важи за стоманата, ама в голяма
степен и за дървото.

Еко измишльотините стават само да си
мажат #утките след епилация.
:shock:
  • 1
  • 2

Тема "Защита на маса за външна употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: