Всичко за дърводелството
goss - напреднал
Здравейте. Направих си нова ракла и искам капака и да се отваря нормално, но да се затваря плавно и да не се блъска. Капака е от ЛПДЧ 18мм с размери 870х450. Сложих 2 панти с амортисьор, но няма ефект. Чудя се ако монтирам още една амортисьорна панта дали ще се получи. Или да монтирам отделен амортиссьор, но не мога да се ориентирем сред тях защото няма такива за ракла /а за падаща или за повдигаща вратичка/. Какво ще ме посъветвате?
joroantonov - специалист
пон май 31, 2021 12:50 pmgoss написа:
Здравейте. Направих си нова ракла и искам капака и да се отваря нормално, но да се затваря плавно и да не се блъска. Капака е от ЛПДЧ 18мм с размери 870х450. Сложих 2 панти с амортисьор, но няма ефект. Чудя се ако монтирам още една амортисьорна панта дали ще се получи. Или да монтирам отделен амортиссьор, но не мога да се ориентирем сред тях защото няма такива за ракла /а за падаща или за повдигаща вратичка/. Какво ще ме посъветвате?
https://dikam.com/gazov-amortisior-za-p ... ption=true
goss - напреднал
Благодаря. Но този амортисьор е за плавно отваряне и плавно затваряне. Аз искам само плавно затваряне.
kancho - специалист
Аз съм ползвал за капак на сандък с обикновени панти ето този амортисьор на blum за плавно затваряне.
Може да се монтира близко до пантите за по-голям диапазон на плавно затваряне, но на мен ми харесва повече на противоположната страна. Така можеш да го тряскаш капака и да се затваря плавно само последния сантиметър
В каталога се води blum 970A

Прикачен файл

blum.jpg
kancho - специалист
Може да се монтира вкопан в канта или с адаптер (на снимката е показан) на лицевата част с винтове

Тема "Ракла с плавно затваряне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: