Всичко за дърводелството
zandor - специалист
Здравейте,
Темата е малко повече дограмджийска, но все пак смятам, че това е првилният раздел.

Искам да ви покажа няколко снимки на едн адограма която е средно качество и която се нуждае от ремонт и да поставя няколко въпроса, а от ваша страна всякаква съвети ще са от полза.

Идеята е дограмата от снимките да и се сменят всички уплътнения, и да се провери обкова (така наречения обков, т.е панти, затварящи механизми и т.н) и накрая разбира се да се грундира/лакира.
Също така съсъ сигурност ще сменя стъклопакетите и да си призная се чудя дали досегашните 24мм не могат да бъдат заменени с 32мм. чудя се дали може да се намали дебелината на държачите или те изцяло да се сменят, така, че да поемат 32мм стъклопакет.
Досегашният стъклопакет със сигурност е обикновен без ниаккви к, соларни и т.н стъкла и не може да остане!
Отделно искам да знам, дали според вас се предлагат въпросните ъплътнения, защото дограмата е стара, на повече от 20г.

Всякакви съвети, дори тип "махни я и си сложи ПВЦ" ще са ми полезни.

Идеята е цялото нещо да не го правя аз ами да си намеря някой майстор, но това ще стане след доста проучване и разговори.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Та да си формулирам въпросите още веднъж поред.

1.Заслужава ли си да се възстановява или да си мисля за смяна?
2.Ако да, то как ви се струва слагането на по дебел стъклопакет?
3.НАмират ли се според вас резервни уплътнения и обков?
4.Какви пари би трябвало да струва възстановяването?
5. Всякакви други технически съвети към мен и към потенциалният бъдещ майстор ще са полезни.

Поздрави :)
preslav - майстор
Със сигурност може да се сложи и двойно по-дебел стъклопакет, но дали може и си заслужава да се възстановява дървенията не мога да преценя.
kozl - майстор
Какъв е материала на профилите?
Според мен това не е слепен масив. Личи си, че не е поддържано дървото.
Ако ще продължаваш със същата поддръжка или сегашните профили са изметнали (изкривили) сменяй с PVC.
И аз съдейки по снимката преценявам, че има място за троен стъклопакет след преработка на стъклодържачите или направа на нови.
bisermonov - специалист
Най-вероятно е Дъб на една от снимките която показва вертикалния кемпфер най-вероятно разделя прозореца на две поне така виждам на снимката ми се струва че е от две части слепено. Защо да не си заслужава с малко труд прешлайфане на дограмата и препоръчително лакиране със същия лак с който е лакирана дограмата ще си имаш прекрасна дървена дограма поръчана нова е доста скъпа.

Тема "Въпрос за възстановяване на дървена дограма със стъклопакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: