Всичко за дърводелството
naistor - специалист
пон юли 12, 2021 7:06 pmkancho написа:
Това е работа за 15 минути не знам какво има толкова да се чудиш. Правил съм го много пъти точно както bimbaeco е показал. Напасваш го по дължина и ширина, нивелираш го с подложки, лепене,пяна и накрая лепиш и ковеш челото да скриеш фугата. Хареса ми и метода на bimbaecо със средната линия, аз си правя такова приспособление като от снимката за лесен шаблон

Може и без чело и без подложки ама отнема много повече време мазането
Ти използваш хем лепило , хем пяна или?

Имам общо 15м пейки тотал и искам да изчистя подхода преди да го започна.

Гледам при bimbaecо, че основата му е доста гладка и така може би е по-лесно да нивелираш с подложки - при мен все едно ще трябва да нивелирам по 4 точки на пейка (вместо по една подпора отляво и отдясно) и като имам и три броя с дължина > 2м малко ме притеснява и какво става по средата също.

Вече ми нарязаха первазите по предната дължина тъй като тя винаги е по-голямата или много рядко са равни и не знам дали няма да е по-лесно да поразкъртя гипса малко отляво и отдясно и да ги напъхам вместо да си играя да ги докроявам тези дъски - оправянето на гипса сякаш ми изглежда по-лесно и крайния резултат може би по-добър.

Иначе интересни методи за сваляне на шаблон, благодаря!
chapara - майстор
По добре разкърти, така ще стане и по устойчиво.

Тема "Дървенни подпрозоречни первази (пейки) отвътре върху тухли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: