Всичко за дърводелството
barakuda - специалист
Здравейте!Значи става въпрос за декоративно буренце.Едното дъно се е изметнало и отлепило наполовина.Аз го доотлепих и искам да го изправя.Как да стане това,с накисване във вода ли, или по друг начин?Дървото е необработено с байцове и др.
Lisko - майстор
Изхвърляш го и правиш ново дъно.
lyubohar - майстор
На истинските бурета капаците влизат в канал по периферията.И с обръчите се стягат.
Ако и твоето е така може да го накиснеш и сглобиш.Ако капака е просто залепен-нов както каза колегата по горе.
barakuda - специалист
капака е лепен,но ако става с накисване ще го хвана с видийки.та това ми е въпоса:ще омекне ли дървото от водата или с друго трябва?
hidrazin - майстор
Не си заслужава за този кич. Обърни го с другото дъно напред за да не се вижда изметнатото.
Огъва се с парна камера и докато е още горещо. Евентуално с варене но не съм много сигурен.
След огъването се оставя за няколко дни за да поизсъхне и не си върне предната форма.
:partyman:
barakuda - специалист
Няма да е кич,защото това ще е суббуфер и от тази страна ще има радио,букси,кабел и др.Но се получи с накисване в гореща вода.
bisermonov - специалист
ср авг 04, 2021 11:00 ambarakuda написа:
Няма да е кич,защото това ще е суббуфер и от тази страна ще има радио,букси,кабел и др.Но се получи с накисване в гореща вода.
Най-вероятно като поисъхне ще си върне първоначалната форма че даже и по-зле.
2metraninja - специалист
съб авг 14, 2021 8:59 ambisermonov написа:
ср авг 04, 2021 11:00 ambarakuda написа:
Няма да е кич,защото това ще е суббуфер и от тази страна ще има радио,букси,кабел и др.Но се получи с накисване в гореща вода.
Най-вероятно като поисъхне ще си върне първоначалната форма че даже и по-зле.
Едва ли ще си върне формата. Парене/варене и докато е горещо дървото да се изправи и стегне е класически начин да се оформя.

Тема "Изметнато дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: