Всичко за дърводелството
Индианец - специалист
Супер е станало, браво!
Щом имаш мерак ще станат нещата, пък и що годе и голямо помещение имаш(моето е 2 квадратни метра и половина, та всичко ми се вижда голямо :lol: )
И един съвет ако мислиш да работиш и зимата, може да си сложиш печка на дърва, покрай изрезките които ти остават и талаша от ел.рендето ще има какво да гориш и ще ти е по-комфортно да работиш.
И направи стабилно заключване на помещението, че хора всякакви!
ivo_binev - напреднал
Какво стана с работилницата?
Мисля и аз да почвам така , че ще ми е полезно да видя един новак до къде е стигнал за няколко месеца. :partyman:
poloe - помощник
Разбира се, до ден-два ще направя направо кратко клипче на гаражо-рабитилницата и ще обясня с какво се сдобих до сега, какво направих по инсталациите и няколкото неща, които направих (разбира се за роднини предимно). Върви бавно, но и нямам особено много време за момента. Въпреки това съм доволен засега. Скоро ще покажа подробности
gruio - специалист
Браво за ентусиазма, не обичам да съм от тия където само намират кусури но и според мен трябва да ги оправиш тия стени.
Вземи ги измажи сега, може и да не са прави, почнал си да работиш и трупаш материал и в един момент сам ще стигнеш до същото решение и тогава ще ти се реве като си напълнил гаража с инструменти и материали.

Качвай снимки от време на време да гледаме.
poloe - помощник
Здравейте, направих тази сутрин едно клипче направо, че снимките не мога да ги кача, пише че е голям размера. Снимах и един скрин и една етажерка, които направих, но и сайтовете нещо ме изхвърлят и не мога да ги кача. Добре, Ами едно го линка на моята гаражо-рабитилница :)

mavryt4o - майстор
пон фев 14, 2022 10:19 ampoloe написа:
Здравейте, направих тази сутрин едно клипче направо, че снимките не мога да ги кача, пише че е голям размера. Снимах и един скрин и една етажерка, които направих, но и сайтовете нещо ме изхвърлят и не мога да ги кача. Добре, Ами едно го линка на моята гаражо-рабитилница :)

=D> И дано не стихва ентусиазма ти. 🙂
poloe - помощник
Горе долу излъгах системата, явно може да се прикачват файлове само до 1МБ, затова направих скрийншот и поне скрина стана. За етажерката стават пак малко над 1МБ. Както и да е, ето го поне скрина. Трябваше да стане за един ден и никога не бях правил подобно нещо. Ръбаво е, не е перфектно право, шкафчетата не са с лице, а директно съм хващал страничните дъски за предните с видий. Мерак ми е да си направя един практичен такъв, нещо подобно на металните колички за инструменти, та там ще ползвам наученото и мисля, че ще стане далеч по-добре.

Прикачен файл

Screenshot_20220214-154111.png

Прикачен файл

Screenshot_20220214-154100.png

Прикачен файл

Screenshot_20220214-152708-694.png
gruio - специалист
Те сега са модерни такъв стил мебели, нищо чудно ако го сложиш в някоя фейсбук група да ти дават поръчки, но ще трябва да можеш да правиш и гардероби, нощни шкафчета и т.н.

С фибрана на тавана вярвам ще ти е доста по-топло зимата и хладно лятото, ама внимавай около печката с тая дървения да не се запалиш. Вземи си някой друг квадрат каменна вата за над печката да не стане беля.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон фев 14, 2022 10:31 pmgruio написа:
Те сега са модерни такъв стил мебели, нищо чудно ако го сложиш в някоя фейсбук група...
Да. Наистина е идейно да произвежда.
Добре опаянтен и релсите пръснати в подходящо тъмно ...
poloe - помощник
пон фев 14, 2022 10:31 pmgruio написа:
Те сега са модерни такъв стил мебели, нищо чудно ако го сложиш в някоя фейсбук група да ти дават поръчки, но ще трябва да можеш да правиш и гардероби, нощни шкафчета и т.н.

С фибрана на тавана вярвам ще ти е доста по-топло зимата и хладно лятото, ама внимавай около печката с тая дървения да не се запалиш. Вземи си някой друг квадрат каменна вата за над печката да не стане беля.
Всъщност фибрана мисля да е върху плочата, не вътре в гаража. Ще го закрепя и ще сложа битумни керемиди отгоре, или силиконова мазилка. Много рядко се качвам отгоре, а от опит знам, че мога да ходя спокойно върху фибран 40мм. без да се руши структурата особено. Иначе благодаря за съвета :partyman:

Тема "Нов в дървообработването. Въпроси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: