Всичко за дърводелството
Не съм най-младият (42) и съм щатен професор със стабилна работа и постоянни доходи. Но аз обичам дърводелството! Ще се радвам да започна сам да правя малки неща и може би да проправя път нагоре, за да изградя свои собствени рафтове за библиотека или да направя стъпала за нов комплект стълби. Чувствам обаче, че нямам време да го правя като свидетелство за колеж, но бих искал да играя в свободното си време като хоби. Имате ли някаква препоръка как да си намокря краката без много инвестиции и просто да започна да уча като хоби? Благодаря!
Lisko - майстор
пет ное 12, 2021 8:11 amagistchau написа:
Не съм най-младият (42) и съм щатен професор със стабилна работа и постоянни доходи. Но аз обичам дърводелството! Ще се радвам да започна сам да правя малки неща и може би да проправя път нагоре, за да изградя свои собствени рафтове за библиотека или да направя стъпала за нов комплект стълби. Чувствам обаче, че нямам време да го правя като свидетелство за колеж, но бих искал да играя в свободното си време като хоби. Имате ли някаква препоръка как да си намокря краката без много инвестиции и просто да започна да уча като хоби? Благодаря!
Мисля че много хора сме в аналогично положение. Аз съм по-дърт обаче. Покойният професор Тагамлицки казваше - Искаш ли да се научиш да решаваш диференциални уравнения? Да? Тогава започвай да решаваш диференциални уравнения. Лично съм свидетел на универсалността на този съвет за всички области на знанието/умението. Щом имаш интерес, майката му е почването. После вече интереса поддържа огъня.

Сигурен съм, че ще се включат хора със съвети какви инструменти да си вземеш първо, какви после, кое се ползва най-много и т.н. И аз мога да се включа в тия съвети. Други може да обобщят философски - ама то зависи какво ще правиш... ;-)

За да не разводнявам повече, мисля тоя отговор да го завърша с кое е най-важно според мен. (след като си почнал де). Най-важно е да ти хрумват постоянно нови идеи за правене. Това става от само себе си ако наистина ти е приятна дадената дейност. Ако се огледате около вас, по това си личат и добрите професионалисти - че все още нещо им хрумва. И обратно - по-посредствените колеги просто "си гледат работата" и нищо не им хрумва. Същото е и с хобитата.
bimbaeco - майстор
Лиско, май падна жертва на ботовете. Като гледам колко буквално е преведено от английски, не съм сигурен, че тоя tenured professor, е истински човек. Имам чувството, че някоя от фирмите, които разработват AI, си тестват творенията във форуми като нашия :)
muhala - майстор
И аз съм любител. Да знаеш, че няма дърводелец с 10 пръста! Много внимавай.
Аз си взех първо един изтеглящ циркуляр. Реже дължини до 300мм. Накланя се и в двете посоки.
После си взех една оберфреза и и направих една маса (router table).
После си купих едно зеге и го монтирах на един плот (отдолу). Направих му водачи и сега мога да режа безкрайно дълги плоскости.
Имам и настолна бормашина. Последно ви взех ръчен циркиляр.

Изображение
Не съм най-младият (42) и съм щатен професор със стабилна работа и постоянни доходи. Но аз обичам дърводелството! Ще се радвам да започна сам да правя малки неща и може би да проправя път нагоре, за да изградя свои собствени рафтове за библиотека или да направя стъпала за нов комплект стълби. Чувствам обаче, че нямам време да го правя като свидетелство за колеж, но бих искал да играя в свободното си време като хоби. Имате ли някаква препоръка как да си намокря краката без много инвестиции и п https://showbox.tools/ росто да започна да уча като хоби? Благодаря!

issue got solved
MamaMy - майстор
Събуйте му джапанките на бота. Иска да си мокри краката. :lol:

Тема "Да се ​​занимавам с дърводелство като хоби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: