• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
themask - специалист
Търся thin kerf циркулярен диск 250мм. Кажете откъде и какъв да си взема :partyman:
PIP - майстор
Какво имаш предвид под thin kerf дискове, защото е едно за ръчен циркуляр и пендула друго е за настолен циркуляр, където е недопустимо да ги ползваш. Бош имат 2.0мм на видията, но не знам от къде може да го купиш. Аз избягвам тънки дискове, уж щедят батерията, но са опасни, кривят много и се захабяват по-бързо. На 2.4мм има повече избор и според мен е по-добре.
Lutchezar - майстор
За съжаление не са в отделни категории при продавачите. Търсиш по ширина на зъба или ширина на резеца. Имаше някъде на 1.65 мм
themask - специалист
съб дек 04, 2021 11:54 amPIP написа:
Какво имаш предвид под thin kerf дискове, защото е едно за ръчен циркуляр и пендула друго е за настолен циркуляр, където е недопустимо да ги ползваш. Бош имат 2.0мм на видията, но не знам от къде може да го купиш. Аз избягвам тънки дискове, уж щедят батерията, но са опасни, кривят много и се захабяват по-бързо. На 2.4мм има повече избор и според мен е по-добре.
За настолен циркуляр става дума. В момента ползвам диск 250мм с ширина на зъба 2.8мм. Искаше ми се нещо по-тънко да ползвам за определени неща. Защо е недопустимо да го ползвам на настолния, би ли обяснил?
PIP - майстор
Основното предимство на по-тънкия диск е в съпротивлението и от там консумацията на енергия. За ръчните ел инструменти теглото е фактор, докато при настолните моторите са по-мощни и там вече е от основно значение колко е заточен диска. По-добелия диск е много по-стабилен и не криви и по-безопасен по-трудно ще позволи заклинване. Аз избягвам тънките дискове дори и за ръчния циркуля на батерии и имам само тоя с който дойде. 2.8мм за 10 инчов диск при настолен циркуляр не е дебел, аз ползвам 2.4мм на 190мм и 2.2мм на 165мм в ръчните циркуляри. Единствената причина за по-тънък диск в твоя случай го виждам, ако целиш по-малка фира при бичене.
Пробвай с окрайчване по дължината на дъбова летва или чамово с чворове с по-тънък диск и виж какво се получава.
Lutchezar - майстор
Като четох по щатските сайтове, всичките казват мощността на машината да е максимум 1.5 или 3 конски сили, което във ватове е приблизително 1100 до 2200. Ползват си ги в настолни циркуляри, слагат едни 0ви инсърти, т.е. Щитове на настолния отгоре които са запълнени и се разрязват директно с теснозъбия диск. Също слагат и по-тесен клин отзад...
И на всички снимки работят с направо идеални материали...
PIP - майстор
Любителски или настолни, но преносими модели за мъкнене по обектите може, но префесионален настолен циркуляр за работа с толкова малки мотори аз не съм виждал. Аз не бих купил настолен циркуляр с по-малък от 5.5квт трифазен мотор, евнтуално 4квт ако е на старо и нямам избор.
mavryt4o - майстор
За дърва за огрев ли имаш в предвид?
nikolson - майстор
Не знам какво може да се спести от няколко стотни от мм при дребни серии, освен сигурност и безопасност.
https://www.axminstertools.com/instants ... W%20BLADES
Бош, след като погълнаха Freud, вероятно имат "тънък прорез", но не съм ровил каталозите им, щото не съм мислил за това.
Последна промяна от nikolson на нед дек 05, 2021 11:00 am, променено общо 1 път.
PIP - майстор
нед дек 05, 2021 9:47 ammavryt4o написа:
За дърва за огрев ли имаш в предвид?
Циркуляр за рязане на дърва за огрев не съм ползвал от близо 30г. Имам предвид форматен циркуляр дори и с къса подвижна маса (2-2.5-2.8м). Американския тип циркуляри мен не ме блазнят и не виждам нужда от тях. От поне 10-15г масово моторите в дърводелските машини са с s6-40 (4квт мотор се равнява на 3квт s1 мотор). За работа с пдч и 3квт(2.2квт) ще върши работа, но за масив за да може да разцепи 10см дъска по дължината с позахабен диск ще се мъча и аз и циркуляра. Всеки според нуждите, но ако някой ден се ръся за нов циркуляр (или фреза) няма да са с по-малък от 5.5квт мотор. Темата се измести, за което се извинявам.
  • 1
  • 2

Тема "Thin Kerf циркулярен диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: