• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
0815 е разкошна машинка.
Определено е по-добре от Метабото, но и по-скъпа.
Ако се спреш на нея, виж Алекси от ЕЛКО-Бургас дали и на каква цена може да ти я предложи.
winger - специалист
чет яну 27, 2022 12:12 amChefo77 написа:
0815 е разкошна машинка.
Определено е по-добре от Метабото, но и по-скъпа.
Ако се спреш на нея, виж Алекси от ЕЛКО-Бургас дали и на каква цена може да ти я предложи.

Колебая се между макитата и едно Хикоки
https://bashmaistora.bg/nastolen-potapy ... 65425.html
По различно му е захващането и е по компактен. И за него и за Макитата има и положителни и отрицателни мнения из Интернета... Някой ак има опит с тях, нека сподели. Ако ли не, ще взема Метабото :-D

Eдит: След доста видеа в ютуб, по-скоро се отказвам от Хикокито.
Чуденката е дали Макитата си заслужава парите отгоре на Метабото.
Chefo ти защо си продал Макитата? И с какво я смени?
Последна промяна от winger на съб яну 29, 2022 6:02 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
съб яну 29, 2022 1:40 pmwinger написа:

Чуденката е дали Макитата си заслужава парите отгоре на Метабото.
Chefo ти защо си продал Макитата? И с какво я смени?
Според мен си заслужава. По-тиха работа, самата машинка работи по-мазно и движението по плъзгачите е по-леко. Макитата има едно огромно неосъзнато предимство - поддръжката (включително и гаранционна). Метабо имаха ужасна такава, когато ги внасяха Киров, с Евротуулс уж било по-добре. Но Макита са топ в това отношение.
Причината да я сменя се казва Festool Kapex KS 60 E-set. Излишно е да казвам, че няма нищо общо с нито една от трите по-горе. Но няма смисъл за хора, които не си вадят хляба с нея.
winger - специалист
чет яну 27, 2022 12:12 amChefo77 написа:
0815 е разкошна машинка.
Определено е по-добре от Метабото, но и по-скъпа.
Ако се спреш на нея, виж Алекси от ЕЛКО-Бургас дали и на каква цена може да ти я предложи.
Имат само тази https://www.elko.bg/p-nastolen-tsirkuly ... 00-35.html (Намира се и за 499лв в други сайтове)
Която също изглежда много стабилна машина. Трябва да реша дали по-компактна или с по-дълъг обхват на сряз ми е приоритет.
Може ли да се каже, че са аналогични като машини двете Макити, просто едната е с издърпване? Дали тази с издърпването ще трябва по-често да я калибрирам, нещо да се разлуфти или т.н.? Клоня към варианта с издърпването, едиснтвените ми притеснения са, че е по-обемна и най-вече като живот във времето си представям, че тази без релсите ще е по-корава и здрава (но това може изобщо да не е така). До сега действах с един чужд Парксайд (без издърпване), но се развали за 2 месеца и ми се иска да взема моя и да не я мисля дълго време.
Може би най-важното ми е, да е здрава и надеждна и да служи дълго време :) Но и макса на бюджета ми е Макитата с издърпването (че даже и отгоре ми идва, но Чефо нали казва, че си заслужавала парата отгоре :P )
Kumay - майстор
нед яну 30, 2022 9:29 pmwinger написа:
чет яну 27, 2022 12:12 amChefo77 написа:
0815 е разкошна машинка.
Определено е по-добре от Метабото, но и по-скъпа.
Ако се спреш на нея, виж Алекси от ЕЛКО-Бургас дали и на каква цена може да ти я предложи.
Имат само тази https://www.elko.bg/p-nastolen-tsirkuly ... 00-35.html (Намира се и за 499лв в други сайтове)
Тази от линка е "бюджетна" машина, нямаща нищо общо с другите циркуляри на Макита.
winger - специалист
нед яну 30, 2022 9:32 pmKumay написа:
нед яну 30, 2022 9:29 pmwinger написа:
чет яну 27, 2022 12:12 amChefo77 написа:
0815 е разкошна машинка.
Определено е по-добре от Метабото, но и по-скъпа.
Ако се спреш на нея, виж Алекси от ЕЛКО-Бургас дали и на каква цена може да ти я предложи.
Имат само тази https://www.elko.bg/p-nastolen-tsirkuly ... 00-35.html (Намира се и за 499лв в други сайтове)
Тази от линка е "бюджетна" машина, нямаща нищо общо с другите циркуляри на Макита.
Да разбирам значи, че от всичките машини, които споменавах на Метабо, Макита, Хикоки.. - Макита LS0815FL е най-надеждна, здрава, читава и т.н.?
Утре да я поръчвам :-D :shock:
PIP - майстор
нед яну 30, 2022 9:29 pmwinger написа:
чет яну 27, 2022 12:12 amChefo77 написа:
0815 е разкошна машинка.
Определено е по-добре от Метабото, но и по-скъпа.
Ако се спреш на нея, виж Алекси от ЕЛКО-Бургас дали и на каква цена може да ти я предложи.
Имат само тази https://www.elko.bg/p-nastolen-tsirkuly ... 00-35.html (Намира се и за 499лв в други сайтове)
Която също изглежда много стабилна машина. Трябва да реша дали по-компактна или с по-дълъг обхват на сряз ми е приоритет.
Може ли да се каже, че са аналогични като машини двете Макити, просто едната е с издърпване? Дали тази с издърпването ще трябва по-често да я калибрирам, нещо да се разлуфти или т.н.? Клоня към варианта с издърпването, едиснтвените ми притеснения са, че е по-обемна и най-вече като живот във времето си представям, че тази без релсите ще е по-корава и здрава (но това може изобщо да не е така). До сега действах с един чужд Парксайд (без издърпване), но се развали за 2 месеца и ми се иска да взема моя и да не я мисля дълго време.
Може би най-важното ми е, да е здрава и надеждна и да служи дълго време :) Но и макса на бюджета ми е Макитата с издърпването (че даже и отгоре ми идва, но Чефо нали казва, че си заслужавала парата отгоре :P )
Моя dewalt dw712 е с изтегляне купуван 2007, не си знае часовете и за първи път се наложи да го 'настройвам' преди няколко години понеже го предавахме от ръка на ръка по едни скелета няколко седмици и някой го беше ударил, така че стига да е добра машината изтеглянето не е причина за притеснения. Работил съм за кратко с две подобни макити (съшия размер, дали са същия модел не знам) и с метабото, едната макита на няколко години беше много раздрънакана, втората беше чисто нова. Новата макита работеше добре, но старата покзваше, че не са много здрави. Метабото и то не беше работило много. Зависи за какво ти трябва, ако няма да го ползваш много и ще го пазиш според мене няма значение кое ще вземеш, но ти препоръчвам да е модел с изтегляне.
cvetomir_77 - специалист
нед яну 30, 2022 10:12 pmwinger написа:
нед яну 30, 2022 9:32 pmKumay написа:
нед яну 30, 2022 9:29 pmwinger написа:


Имат само тази https://www.elko.bg/p-nastolen-tsirkuly ... 00-35.html (Намира се и за 499лв в други сайтове)
Тази от линка е "бюджетна" машина, нямаща нищо общо с другите циркуляри на Макита.
Да разбирам значи, че от всичките машини, които споменавах на Метабо, Макита, Хикоки.. - Макита LS0815FL е най-надеждна, здрава, читава и т.н.?
Утре да я поръчвам :-D :shock:
Да не те отчайвам, ама Макита от доста години се произвежда в Румъния. Надявам се обаче да са запазили японското си качество!
winger - специалист
нед яну 30, 2022 10:13 pmPIP написа:
нед яну 30, 2022 9:29 pmwinger написа:
чет яну 27, 2022 12:12 amChefo77 написа:
0815 е разкошна машинка.
Определено е по-добре от Метабото, но и по-скъпа.
Ако се спреш на нея, виж Алекси от ЕЛКО-Бургас дали и на каква цена може да ти я предложи.
Имат само тази https://www.elko.bg/p-nastolen-tsirkuly ... 00-35.html (Намира се и за 499лв в други сайтове)
Която също изглежда много стабилна машина. Трябва да реша дали по-компактна или с по-дълъг обхват на сряз ми е приоритет.
Може ли да се каже, че са аналогични като машини двете Макити, просто едната е с издърпване? Дали тази с издърпването ще трябва по-често да я калибрирам, нещо да се разлуфти или т.н.? Клоня към варианта с издърпването, едиснтвените ми притеснения са, че е по-обемна и най-вече като живот във времето си представям, че тази без релсите ще е по-корава и здрава (но това може изобщо да не е така). До сега действах с един чужд Парксайд (без издърпване), но се развали за 2 месеца и ми се иска да взема моя и да не я мисля дълго време.
Може би най-важното ми е, да е здрава и надеждна и да служи дълго време :) Но и макса на бюджета ми е Макитата с издърпването (че даже и отгоре ми идва, но Чефо нали казва, че си заслужавала парата отгоре :P )
Моя dewalt dw712 е с изтегляне купуван 2007, не си знае часовете и за първи път се наложи да го 'настройвам' преди няколко години понеже го предавахме от ръка на ръка по едни скелета няколко седмици и някой го беше ударил, така че стига да е добра машината изтеглянето не е причина за притеснения. Работил съм за кратко с две подобни макити (съшия размер, дали са същия модел не знам) и с метабото, едната макита на няколко години беше много раздрънакана, втората беше чисто нова. Новата макита работеше добре, но старата покзваше, че не са много здрави. Метабото и то не беше работило много. Зависи за какво ти трябва, ако няма да го ползваш много и ще го пазиш според мене няма значение кое ще вземеш, но ти препоръчвам да е модел с изтегляне.
Звучи чудесно, но е 2000 лв този Девалт, непосилно ми е.
Аз имам ръчен циркуляр на Метабо и съм доволен. Много е видял и все така вярно ми служи, та за това съм включил Метабо в уравнението :D
cvetomir_77 написа:
нед яну 30, 2022 10:12 pmwinger написа:
нед яну 30, 2022 9:32 pmKumay написа:
Тази от линка е "бюджетна" машина, нямаща нищо общо с другите циркуляри на Макита.
Да разбирам значи, че от всичките машини, които споменавах на Метабо, Макита, Хикоки.. - Макита LS0815FL е най-надеждна, здрава, читава и т.н.?
Утре да я поръчвам :-D :shock:
Да не те отчайвам, ама Макита от доста години се произвежда в Румъния. Надявам се обаче да са запазили японското си качество!
Румъния е по-добре от Китай :-D
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Избор на циркуляр с изтегляне :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: