• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Схема за свързване на модула за "плавен старт" с 3 кабела. Който разбира поне малко от електротехника ще се разбере, че може и в обикновен контакт да го монтира, тъй като тук фазите не играят никаква роля поради използването на обикновен щепсел, при който всеки път фазата може да бъде разменена с нулата! Във видео клипа от който съм свалил схемата няма дори заземяване!!!

Прикачен файл:
IMG_8114.PNG
mavryt4o - майстор
На мен ми се върти пък една идея. Акумулаторен циркуляр как да го вържа с прахосмукачката? Идеята ми е прахосмукачката да сработва сама с циркуляра. По принцип циркуляра има блутуд модул, който може да командва прахосмукачка с същия модул от бранда на циркуляра но аз искам да сложа друга.
cvetomir_77 - специалист
вт яну 11, 2022 12:04 pmmavryt4o написа:
На мен ми се върти пък една идея. Акумулаторен циркуляр как да го вържа с прахосмукачката? Идеята ми е прахосмукачката да сработва сама с циркуляра. По принцип циркуляра има блутуд модул, който може да командва прахосмукачка с същия модул от бранда на циркуляра но аз искам да сложа друга.
Сподели поне марката и модела на циркуляра, пък после ще умуваме дали може да се направи нещо.
PIP - майстор
вт яну 11, 2022 12:04 pmmavryt4o написа:
На мен ми се върти пък една идея. Акумулаторен циркуляр как да го вържа с прахосмукачката? Идеята ми е прахосмукачката да сработва сама с циркуляра. По принцип циркуляра има блутуд модул, който може да командва прахосмукачка с същия модул от бранда на циркуляра но аз искам да сложа друга.
Зависи от конкретните модели, които гледаш. На прахосмукачките на фестул може да се добави блутут модул (новото миди си идва с него), предполагам и други марки има с тая опция. Ако гледаш техните циркуляри, но не искаш прахосмукачката да е фестул мнението ми е, че прахосмукачките им са по-добри от циркулярите. Аз съм сложил втори контакт в гнездото за блутутд, защото не виждам полза от него. Ако ще закачам маркуча към циркуляра по-добре да ползвам такъв с кабел.
mavryt4o - майстор
Мисля че засега ще карам така вързал съм го към голямата аспирация не разбирам много от технологии. 😆А дали няма някой дистанционно управление поне с него да пускам аспирацията? Но като се замисля май няма как защото е с ПВ ключ. Не ми обръщайте много внимание разсъждавам си на глас.

Прикачен файл

IMG_20220111_153753_copy_1620x784.jpg
PIP - майстор
А, при теб ситуацията е различна. Аз мислех, че питаш за ръчен циркуляр на батерия към прахосмукачка :) По принцип има такива дистанционни пускатели за настолна аспирация, за моята знам че има, но цената им е доста солена и карам без тях.
ZEDYCUS - майстор
На ПВ-то май ще е лесно с дистанционен контакт, да се подава фаза към бобинката за включване и задържане на контактора. Но с токъТ съм на вие, след среща с него съм така :rolleyes:
Аз ползвам такива контакти( https://vikiwat.com/kontakti-s-distants ... hl-1507040 Но машинките са си със щепссел. Но не става автоматично, а е ръчно с дистанционно.
Andri01 - майстор
В "Кауфланд " до неделя,същите контакти с ДУ пак 3бр. са под 11лв!
ZEDYCUS - майстор
Иво да се възползва, кога ги взимах нямаше промоция :-D
mavryt4o - майстор
Аспирацията ми е трифазна. Ако има такива трифазна контакти с дистанционно ще се разделя с певето с кеф 😁
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17

Тема "Избор на циркуляр с изтегляне :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: