Всичко за дърводелството
kozl - майстор
пон яну 10, 2022 10:41 pmnapravi1234 написа:

Мисля, да го направя по стария начин, както каза колегата.
Наистина съчмените водачи изглеждат лесна работа, но са коварни.
Даже имам идея - с по два дървени г-образни профила няма да има риск да падне.


Изображение
Ако водачите са закачени към дъното както ми се види на снимката, това с голяма вероятност е провал. В класиката водачите са закрепени към стените и заедно със стените поемат момента от товара на чекмеджето.

Всъщност по дъното с някакви по-дебелостенни метални "h" профили мое да се получат релси по 2 на чекмедже и 2 на дъно шкаф. Закрепването ще требе да е с болтове през дъното, на чекмеджето, а в стените с дълги рапиди, оти ми се чини, че рапидите нема да работат на срязване и мое да се отскубат. И па требе да има ограничител оти при максимално изтегляне, моменто става пагубен и мое да изчекне профилите....
Така си мисла :roll:
MamaMy - майстор
Това е решението за дъното. За ограничител може да се измисли една летвичка закована на долното дъно на шкафа горе долу на 1/3 от входа. Другата част е летва хваната с два винта отдолу на чекмеджето в края му. :)

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
Клипборд01.jpg (25.22 KиБ) Видяна 447 пъти
miliad - майстор
74 часа от както е пусната темата. Е'ем и чекмеджето. На скрит гратов зъб да беше събрано да е преправено. А то е ламинат най вероятно плющяно с винтове.
Ако е за спорта да се мисли решение, ама.....
При положение, че е проблемно да се развият няколко винта и три ряза, и да се преправи чекмеджето на нещо стандартно с наличните вече водачи, мислите ли, че ще се изпълни нещо супер нестандартно?
Човека не усмислил елементарни неща за преместването в една равнина, или не успял да събере правилно елементарна кутия, вие какво очаквате да изработи?
nork - специалист
ср яну 12, 2022 9:34 pmmiliad написа:
74 часа от както е пусната темата. Е'ем и чекмеджето. На скрит гратов зъб да беше събрано да е преправено. А то е ламинат най вероятно плющяно с винтове.
Ако е за спорта да се мисли решение, ама.....
При положение, че е проблемно да се развият няколко винта и три ряза, и да се преправи чекмеджето на нещо стандартно с наличните вече водачи, мислите ли, че ще се изпълни нещо супер нестандартно?
Човека не усмислил елементарни неща за преместването в една равнина, или не успял да събере правилно елементарна кутия, вие какво очаквате да изработи?
Е дубрутруууу....... :axe:
Той не може да направи разлика между Ампер и Ват, вие искате за равнини да разбере и то на тъпо шкафче....... Кунки в гъзунки, акъла под петите..... Хабете се щом нямате работа :idea:
:prayer:

Тема "Механизъм за под чекмедже" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: