Всичко за дърводелството
Vincent - помощник
Здравейте,

На вилатата имаме мебели - черен цвят, които дойдоха от апартамента в София преди години. Като повечето вили, дървестния цвят е преобладаващ и черното не се вързва. Предвид това ми се иска да боядисам тези мебели в кафяво (като на снимката). Тъй като не ми се занимава да шкуря, се чудех дали, ако ги боядисам директно отгоре ще се получи добър резултат. Мебелите не са лакирани, доколкото се ориентирам. Може ли да ме посъветвате, дали мога да мина без шкуркане, каква техника на боядисване да използвам (пистолет/четка) и каква боя.
Изображение
lyubohar - майстор
Без матиране(шкурене) няма да минете.Иначе боята няма да хване добре и ще се лющи.
Също така без разглобяване също няма да стане добре.Най малкото всички рафтове трябва да се извадят.
Говоря от личен опит в миналото в боядисване на всички мебели у нас с автоемай лак.
Компресор ,хубав пистолет и вискозиметър за подготвяне на боята.
Ако не сте боравили с компресор и пистолет няма да е лесно.Малко да задържите и се стича боята.
Съветвам колкото е възможно елементите да са в хоризонтално положение.
И накрая-този цвят в дясно от шкафчето ако не е с фладер никак няма да изглежда добре.
Да не правя сравнение на какво ще прилича.
А боядисване с имитация на фладер е още по сложно.
Съжалявам за мнението но за неспециалист няма да е никак лесно и качествено.
Ако все пак решите правете го навън и при топло време.
shotik - майстор
След ползване на мебели дълго време, там, където се докосват с пръсти и от други неща, поставяни на рафтовете отстават мазнини, които трябва да се премахнат.
Дали с разглобяване или не, ще трябва с шкурка и после с обезмаслител да обезмаслиш.
За боята ще трябва да направиш няколко опита и определиш гъстота според начина на нанасяне.
Lutchezar - майстор
Аз бих пробвал смивка или пистолет за горещ въздух и шпакла. Струва ми се че шкафчето е от естествено дърво, затова.
Vincent - помощник
Добре ще шкурим, аз имам две машинки така, че няма да е чак толкова тегаво. Може ли да ме писъветвате за номера шкруки с който да мина и да ми дадете линк за сайт/магазин от който да си харесам боя за пистолет.
miliad - майстор
Я кажете първо, това черното що за материал е, и какво е покритието?

Тема "Боядисване на дървени мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: