Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
И така, най-после дойде време и за да си направя малко мебели. За сега ще кача малко снимки от процеса на изработката, тъй като разполагам с не много време (обикновено по 1 час вечер), предполагам че скоро няма да бъдат готови. За чертежите и изчисленията както писах в една друга тема използвам онлайн версиите на SketchUp и Cutlistoptimizer от които съм много доволен.

Шкаф за под мивката в банята. Трябва да се шлайфа и лакира.

Прикачен файл:
IMG_8102.JPG

Чертежите и разкроя за други два шкафа за хола
Прикачен файл:
IMG_8123.JPG
Прикачен файл:
IMG_8125.JPG


Корпусите на шкафовете
Прикачен файл:
IMG_8119.JPG


Вратичката за единия шкаф събрана на сухо.
Прикачен файл:
IMG_8130.JPG
IMG_8130.JPG (90 KиБ) Видяна 1192 пъти
EDI - майстор
Браво, Цецо, справяш се много добре.Вратичката, с и не само тя, много радват окото. :partyman:
PIP - майстор
Супер са, но ти препоръчвам основното шлайфане да го правиш преди да ги сглобиш и накрая само фино да ги минеш. По лесно е.
cvetomir_77 - специалист
нед яну 16, 2022 8:31 pmPIP написа:
Супер са, но ти препоръчвам основното шлайфане да го правиш преди да ги сглобиш и накрая само фино да ги минеш. По лесно е.
По принцип така правя, но понеже още не съм си подредил работилницата както трябва и нямам маса на която да сглобявам винаги има последствия по мебелите след сглобяването и се налага сериозно шлайфане.

Радвам се, че ви харесва работата ми.
kancho - специалист
нед яну 16, 2022 8:31 pmPIP написа:
Супер са, но ти препоръчвам основното шлайфане да го правиш преди да ги сглобиш и накрая само фино да ги минеш. По лесно е.
Аз даже бих ги лакирал панелите преди залепянето на рамката, така ако се свият с няколко мм няма да се покажат черти от нелакираното дърво по периметъра .
Правил съм я тая сглобка само веднъж със слепени панели от масив и се получи още един проблем. Като сглобявах рамката сложих уж силиконови топчета да позволяват движение на панела, но не нанасях лепилото много внимателно и малко е потекло в жлеба, в резултат на което зимата се появиха малки цепнатини в ъглите на панела
PIP - майстор
По принцип така е най-добре, но не съм го правил. Щироки чамови табли минавам преди лепенето с байц/цвета 15мм на перото влизащо в канала, така че като разсъхне да не се вижда голото дърво, на широколистните, които се мажат с масло не ги минавам предварително. Обикновено гледам да избягвам широки табли от чам, освен ако изрично не се изисква, защото винаги разсъхва много. Предпочитам тесни елементи и тях също не ги минавам предварително, макар че е по-добре, но...
cvetomir_77 - специалист
Най-после готов!



Прикачен файл:
IMG_8169.JPG
IMG_8169.JPG (98.14 KиБ) Видяна 854 пъти

Прикачен файл:
IMG_8168.JPG
IMG_8168.JPG (93.37 KиБ) Видяна 854 пъти

Тема "Направи си сам мебели от масив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: