• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
ESPACE - майстор
съб яну 29, 2022 12:08 pmcvetomir_77 написа:
Човека си призна, че е сгрешил. Защо не го оставите на мира вече?
Ами тамЪн да го оставим и ти пак разбута жаравата. Нищо не е признал, защото в случая няма правилно и грешно. Не е грешил в нищо.
angelfilev - специалист
съб яну 29, 2022 11:59 amшоп написа:
Балъците умраха отдавна! Останаха накупилите китайски пелет машини за фураж, които нямат суровина.
Имам няколко познати с малки и средни дървообработващи цехове.

От над 3-4 години знам от тях, че най-голямата далавера е не да продават отпадъка за направа на пелети, а да го продават за пакетиране за постеля на домашни любимци. Стигало се е дотам абрихти да бичат на нощен ток за да има талаш за хамстери. :-D :-D :-D

Аз като любител дърводелец обработващ до 10м3 годишно за мен и приятели талаша си го горя във варел за да ни е топло на компанията докато си пием около варела:-)
От една страна разколебаваш Чираче, но от друга му даваш ценна идея. Бързо, докато хамстерите са в нужда да сменя китайската машина за абрихт и варел. :)
mavryt4o - майстор
съб яну 29, 2022 5:58 amESPACE написа:
пет яну 28, 2022 9:51 pmPIP написа:
но със сигурност не бих нарекъл въпроса 'благороден'.
За сарказъм чувал ли си? :lol:
Просто исках да съм по-тактичен. :?
ky-kyy - майстор
Бях чел, много отдавна една книга, за един по-голям тарикат. Ходил да мете в златарските ателиета. И събрания боклук си го носел в къщи и яко пресявал, докато останат само златни стружки и пясъчинки. И така събрал едно кило злато, само дето не помня колко години е живял...ама карай, нали книга :) И кат събрал килото злато, направил калъп и го излял във формата на роза, да имала правнучката му зестра....Те пък заради таз роза, една камара народ се изпотрепа...Та Чирак, имай едно наум. Не са много хубави тия работи :)
Чираче - майстор
съб яну 29, 2022 4:27 pmmavryt4o написа:

Просто исках да съм по-тактичен. :?
Дръжте си талаша у Вас. Няма нужда от тактичност и подигравки. Намеренията ми не бяха в тая насока, но карай да върви. Не съм го закъсал чак толкова за момента. Ще мина и без това.

Живи и здрави! Темата е за триене.
ky-kyy - майстор
Аве Чирак, що не им продадеш трици от лимец, на тия подигравчии?
Чираче - майстор
съб яну 29, 2022 6:29 pmky-kyy написа:
Аве Чирак, що не им продадеш трици от лимец, на тия подигравчии?
Правя пелети и от люспите на лимец, заедно с всички други семена от плевели. Горят доста добре.

Така, че подигравчиите да си държат талаша.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос към дърводелците от Пловдив, или в близост до Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: