• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Чираче - майстор
Колеги,
Има ли някой, който има дърводелска работилница, и има непотребни отпадъчни продукти - дървени трици от банциг или циркуляр, и дървени стърготини от абрихт или щрайхмус? И да се чуди как да се отърве от тях? Готов съм да го освободя.

Връзка на ЛС.
PIP - майстор
Суха и чиста суровина за пелети, от години ми я изкупуват за това, а последните месеци още двама ме питаха да я давама (продавам) на тях. Аз я давам за 10лв/м3, което е символично, но е по-добре отколкото като преди това да плащам за да я изхвърлям, но нещата се промениха. Ако интересите съвпаднат няма лошо, но със сигурност не бих нарекъл въпроса 'благороден'.
ESPACE - майстор
пет яну 28, 2022 9:51 pmPIP написа:
но със сигурност не бих нарекъл въпроса 'благороден'.
За сарказъм чувал ли си? :lol:
Чираче - майстор
съб яну 29, 2022 5:58 amESPACE написа:
пет яну 28, 2022 9:51 pmPIP написа:
но със сигурност не бих нарекъл въпроса 'благороден'.
За сарказъм чувал ли си? :lol:
Къде съм казал, че ще е безплатно? Ако се разберем за някаква цена, ОК. Ако не - живи и здрави. Аз нищо не губя. Само си навлякох неприятни коментари.
kendal - специалист
съб яну 29, 2022 8:48 amЧираче написа:
съб яну 29, 2022 5:58 amESPACE написа:
пет яну 28, 2022 9:51 pmPIP написа:
но със сигурност не бих нарекъл въпроса 'благороден'.
За сарказъм чувал ли си? :lol:
Къде съм казал, че ще е безплатно? Ако се разберем за някаква цена, ОК. Ако не - живи и здрави. Аз нищо не губя. Само си навлякох неприятни коментари.
За сефте ти е :lol: .
Чираче - майстор
съб яну 29, 2022 9:17 amkendal написа:

За сефте ти е :lol: .
Жив и здрав да си и ти! :lol:
ESPACE - майстор
чет яну 27, 2022 6:24 pmЧираче написа:
и има непотребни отпадъчни продукти - дървени трици от банциг или циркуляр, и дървени стърготини от абрихт или щрайхмус? И да се чуди как да се отърве от тях? Готов съм да го освободя.
Горното не звучи като да си готов да плащаш. Звучи като да си готов услуга да направиш вземайки "непотребното". А може и 20лв да ти дадат за разкарването :lol:
шоп - майстор
Балъците умраха отдавна! Останаха накупилите китайски пелет машини за фураж, които нямат суровина.
Имам няколко познати с малки и средни дървообработващи цехове.

От над 3-4 години знам от тях, че най-голямата далавера е не да продават отпадъка за направа на пелети, а да го продават за пакетиране за постеля на домашни любимци. Стигало се е дотам абрихти да бичат на нощен ток за да има талаш за хамстери. :-D :-D :-D

Аз като любител дърводелец обработващ до 10м3 годишно за мен и приятели талаша си го горя във варел за да ни е топло на компанията докато си пием около варела:-)
cvetomir_77 - специалист
Човека си призна, че е сгрешил. Защо не го оставите на мира вече?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос към дърводелците от Пловдив, или в близост до Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: